Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Remis w sparingu w Łodzi, Chemik lepszy od Pałacu

Remis w sparingu w Łodzi, Chemik lepszy od Pałacu

Zespoły Ligi Siatkówki Kobiet w związku z kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich miały przerwę w grze o ligowe punkty. W czasie, gdy rozgrywane były ostatnie mecze o bilety do Tokio, w Polsce rozgrywane były sparingi. W sobotnich meczach towarzyskich Budowlani Łódź zremisowali z MKS-em Kalisz a Chemik Police pokonał Pałac Bydgoszcz 3:2.

W sobotę w Łodzi rozegrany został sparing pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź a Energą MKS-em Kalisz. Zespoły rozegrały cztery sety. W pierwszym lepsze okazały się gospodynie, triumfując do 20. W kolejnej odsłonie również nie brakowało walki a ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne. Kaliszanki poszły za ciosem również w trzeciej partii. Ta była najbardziej zacięta, bowiem podopieczne trenera Pasińskiego wygrały, ale dopiero po walce na przewagi. Zespołowi z Kalisza nie udało się jednak wygrać całego sparingu. W czwartym secie ze zwycięstwa 25:19 cieszyły się gospodynie. Tym samym mecz towarzyski w Łodzi zakończył się remisem 2:2.

Łodzianki najbliższy mecz ligowy rozegrają w sobotę, 18 stycznia o godzinie 17:00, kiedy to we własnej hali podejmować będą outsidera rozgrywek – Wisłę Warszawa. Kaliszanki natomiast do rywalizacji w Lidze Siatkówki Kobiet powrócą dopiero w poniedziałek 20 stycznia. Ich mecz w Radomiu zaplanowano na godzinę 17:30.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 2:2
(25:20, 21:25, 24:26, 25:19)

Również w sobotę, jednak w Kołobrzegu rozegrany został inny mecz towarzyski, gdzie Grupa Azoty Chemik Police sprawdziła swoją formę z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. Lepiej w ten pojedynek weszły bydgoszczanki, które wygrały inauguracyjną partię. Policzanki szybko wyrównały stan meczu, ale nie zdołały pójść za ciosem. W trzeciej odsłonie ponownie podopieczne trenera Akbasa musiały uznać wyższość rywalek. Pałacowi nie udało się jednak wygrać tego sparingu. Chociaż Chemik przegrywał 1:2, to w dwóch kolejnych setach okazał się zespołem lepszym. Najczęściej w polickich szeregach punktowała Gyselle Silva, która na swoim koncie zapisała 21 punktów. Ta siatkarka również najczęściej punktowała blokiem. Najwyższą skutecznością w ataku w Chemiku mogła się natomiast pochwalić środkowa Iga Wasilewska (65%). Najlepiej w odbiorze pośród siatkarek z Polic poradziła sobie Martyna Grajber (27/52%).

Bydgoszczanki jako pierwsze powrócą do ligowej rywalizacji. W najbliższą sobotę o 14:45 we własnej hali podejmą Developres SkyRes Rzeszów. Policzanki natomiast kilka godzin później (o 17:00) we Wrocławiu grać będą z #VolleyWrocław.

Grupa Azoty Chemik Police – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3:2
(20:25, 25:23, 18:25, 25:22, 15:9)