Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Remis w meczu towarzyskim pomiędzy Norwidem Częstochowa a AGH Kraków

Remis w meczu towarzyskim pomiędzy Norwidem Częstochowa a AGH Kraków

W drugim kontrolnym meczu pomiędzy AGH Kraków a Norwidem Częstochowa padł remis 2:2. Po wygranej we własnej hali 3:1 częstochowianie rozegrali mecz rewanżowy w Krakowie, spotkanie z góry było umówione na cztery sety.

W pierwszej partii drużyna Exact Systems Norwida przejęła inicjatywę na boisku, przy dobrej skuteczności w przyjęciu i dobrej postawie rozgrywającego – Bartosza Zrajkowskiego ekipa spod Jasnej Góry wygrała 25:19. W drugim secie AGH wzmocniło zagrywkę, siatkarze z Częstochowy mieli problemy z przyjęciem,  pojawiły się również  problemy z kontratakiem i tym razem szala zwycięstwa przechyliła się na stronę  gospodarzy, którzy wygrali 25:16. Trzeci set toczył się  ponownie pod dyktando Exact Systems, gospodarze zostali odrzuceni od siatki i grając na wysokiej piłce, nadziewali się na blok Mariusza Schamlewskiego. Partia zakończyła się przy stanie 25:20 dla Norwida. W czwartym secie szansę na grę otrzymali rezerwowi zawodnicy obu drużyn,  ten set zakończył się zwycięstwem krakowskiej ekipy 25:23.

Zadowolony z rosnącej formy był drugi trener Norwida Leszek Hudziak. Do Krakowa jechaliśmy z zamysłem, by wyeliminować proste błędy,  które pojawiały się  w poprzednich spotkaniach. Po przeanalizowaniu meczu jestem zadowolony, widzę, że zawodnicy wyciągają wnioski ze swoich pomyłek.  Do startu ligi pozostały dwa tygodnie, musimy popracować jeszcze nad naszym blokiem i… nad pełną koncentracją podczas całego spotkania, a nie tylko w poszczególnych setach – powiedział drugi szkoleniowiec i statystyk częstochowskiego zespołu.

AGH Kraków – Exact Systems Norwid 2:2
(19:25, 25:16, 20:25, 25:23)

źródło: siatkowka.norwid.net