Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Remis w dwumeczu pierwszoligowców

Remis w dwumeczu pierwszoligowców

Po żmudnej części przygotowań do sezonu drużyny polskiej ligi rozpoczęły sparingi. Beniaminek I ligi w miniony piątek rozegrał dwa mecze kontrolne z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Pierwszy z nich wygrali częstochowianie, a w drugim górą okazali się gospodarze.

Piątkowe mecze z Exact Systems Norwidem Częstochowa były kolejnymi sprawdzianami nowej drużyny trenera Rebzdy. Wcześniej w wyjazdowym sparingu Lechici ulegli Cerrad Czarnym Radom 1:3. Poranny mecz w piątek wygrali częstochowianie 3:1 (25:20, 25:20, 25:23, 23:25), natomiast popołudniowe spotkanie zwyciężyła Lechia również w stosunku 3:1 (25:14, 25:19, 21:25, 25:17). – Uzgodniliśmy rozegranie dwumeczu. Dzięki temu wszyscy nasi zawodnicy mogli wystąpić. Podzieliłem drużynę na dwie grupy: młodszą, która zagrała rano, i bardziej doświadczoną, która zagrała po południu. Młodsi zawodnicy mieli szansę zagrać pełnowymiarowy mecz, z którego jestem zadowolony. Chłopaki pokazali się z dobrej strony, widać, że brakuje im jeszcze doświadczenia, żeby wygrywać w końcówkach, ale to jest do nadrobienia. W końcówce ostatniego seta była walka punkt za punkt i, co cieszy, udało im się go wygrać – wyjaśnił Bartłomiej Rebzda. – Po południu zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy. Widać było, że nie mogli się doczekać gry. Sześciu facetów weszło na boisko, żeby wygrać. Mają w sobie ten „gen zwycięstwa”, który ich poprowadził do sukcesu. Zrobili wszytko, żeby udowodnić, że są lepszym zespołem od rywala. Pokazali młodszym kolegom, jak mają być zmotywowani i podchodzić do meczu, nawet jeśli jest to tylko sparing – dodał.Szkoleniowiec beniaminka I ligi nie ukrywa, że przed jego zespołem jeszcze wiele pracy. – To są nasze pierwsze gry kontrolne. Zgranie zespołu powinno dopiero nastąpić. Widać tego pierwsze oznaki. Nadal jednak mamy jeszcze dużo pracy przed sobą. Zdarza się, że wpadają nam „łatwe piłki”. Myślę, że jeśli wyeliminujmy ten błąd, to możemy być groźnym zespołem dla rywali. Kończymy ciężki okres przygotowawczy. Na pewno brakuje nam trochę mocnej zagrywki, ale to był nasz priorytet na dzisiaj – powiedział trener Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Spotkanie z Czarnymi i dwa mecze z Norwidem to dopiero początek zaplanowanych sprawdzianów drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego. Pierwszy mecz na zapleczu PlusLigi Lechia zagra 30 września, na wyjeździe zmierzy się z KPS-em Siedlce. Do tego czasu beniaminek rozegra jeszcze sparing w Lublinie, Siedlcach oraz Częstochowie. – Teraz koncentrujemy się głównie na grze. Kończymy najcięższy okres przygotowań. Trzy tygodnie bardzo mocno pracowaliśmy. Od poniedziałku schodzimy z najmocniejszych obciążeń. Zaczynamy konkretną grę. Jedziemy na 2-3 turnieje. Przed samą ligą również gramy, żeby utrzymać poziom i móc go skonfrontować z poziomem pierwszoligowym – powiedział Bartłomiej Rebzda.

źródło: inf. własna, kslechia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved