Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Remis w dwumeczu MKS-u Kalisz i Legionovii

Remis w dwumeczu MKS-u Kalisz i Legionovii

W czwartek i piątek w Kaliszu miejscowy zespół MKS-u rozegrał dwa mecze towarzyskie z DPD Legionovią Legionowo. W pierwszym spotkaniu górą były podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, które wygrały 4:1. Gospodynie zrewanżowały się rywalkom w piątek, wygrywając 3:1. Do startu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet pozostały cztery tygodnie.

W pierwszej odsłonie czwartkowego meczu kaliszanki miały już setbola, ale ostatecznie uległy rywalkom w grze na przewagi. Podobnie zakończyła się partia numer trzy, po której przyjezdne prowadziły już 3:0. Czwarty set okazał się najbardziej jednostronny i to on padł łupem siatkarek znad Prosny (25:14). W piątym minimalnie lepsze okazały się legionowianki.

Dla trenerów obu ekip nie wynik był jednak najważniejszy. Priorytetem było sprawdzenie zawodniczek w warunkach meczowych po kilku tygodniach ciężkich treningów. Stąd też częste rotacje w składach.

Drugi, piątkowy sparing rozpoczął się od seta wygranego przez DPD Legionovię do 18. Potem jednak na boisku rządziły już kaliszanki. Drugiego seta podopieczne trenera Jacka Pasińskiego wygrały bardzo wysoko do 14, a trzeciego rozstrzygnęły na swoją korzyść po walce na przewagi. W czwartej partii MKS znów wygrał wysoko do 15 i triumfował w całym spotkaniu 3:1

Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia 1:4
(24:26, 21:25, 25:27, 25:14, 21:25)

MKS: Hurley, Ptak, Centka, Helić, Budzoń, Kecman, Kulig (libero) oraz Łysiak (libero), Wawrzyniak, Brzezińska, Jasek, Miros, Rybak i Szperlak
Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Strantzali, Fidon-Lebleu, Tokarska, Wójcik, Lemańczyk (libero) oraz Adamek (l), Damaske, Dyduła, Zdovc Sporer, Matejko, Karpińska i Warpechowska

Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia 3:1
(18:25, 25:14, 26:24, 25:15)

źródło: faktykaliskie.pl, inf. własna