Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Remigiusz Kapica: Graliśmy mądrze

Remigiusz Kapica: Graliśmy mądrze

fot. CEV

Reprezentacja Polski juniorów zwycięsko zakończyła pierwszą część mistrzostw świata. W sobotę podopieczni Michała Bąkiewicza pokonali 3:1 Kanadę. Wcześniejsze porażki z Brazylią i Włochami spowodowały, że biało-czerwoni zagrają o miejsca 9-16. Rywalami będą Maroko, Tunezja i Kuba.

Ekipa znad Wisły przeważała w tym meczu w ataku zdobywając tym elementem 48 punktów przy 39 rywali, blok był za to atutem Kanady (14:6). W asach serwisowych było 8:7 dla Polski, która zdecydowanie lepiej prezentowała się także w obronie. Oba zespoły popełniły bardzo dużo błędów, zdecydowanie mniej Polacy – 27 przy 34 rywali.– To był bardzo ciężki mecz. Wiedzieliśmy, że Kanada może grać dobrze. Popełniliśmy w tym spotkaniu mniej błędów, co jest dla nas bardzo ważne. Każdy z zawodników, który był na boisku pomógł w odniesieniu zwycięstwa – skomentował trener Michał Bąkiewicz. Liderem zespołu był Remigiusz Kapica.  – Graliśmy w sobotę mądrze, dobrze w ataku. Mieliśmy też więcej obron, niż we wcześniejszych meczach, lepiej także zagrywaliśmy – powiedział zdobywca 18 punktów.

Mimo porażki pozytywy dostrzegał trener Kanadyjczyków. – Jako zespół graliśmy dobrze, według naszego systemu. Bardzo ciężko pracujmy każdego dnia. Cały czas próbujmy poprawiać nasze umiejętności i zobaczymy, co się wydarzy w kolejnej rundzie – powiedział Joao Paulo Bravo. – Moim zdaniem w ciągu ostatnich kilku dni zrobiliśmy postęp. Nigdy nie jest łatwo grać przeciwko Polsce. Pomimo porażki możemy być dumni  – dodał środkowy Fynnian McCarthy.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved