Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rebecca Pavan: Kończę z zawodową siatkówką i wracam do szkoły

Rebecca Pavan: Kończę z zawodową siatkówką i wracam do szkoły

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Zdecydowałam, że kończę z zawodową siatkówką i wracam do szkoły. Mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z siatkówką i cieszę się, że w ostatnim momencie mojej przygody mogłam grać w takim klubie i zawsze będę dobrze wspominać czas spędzony w Krakowie – mówi była już atakująca Trefla Proximy Kraków, Rebecca Pavan. – Zanim rozpoczęłam swoją zawodową karierę siatkarską, zawsze marzyłam o tym, żeby zostać nauczycielem – twierdzi siatkarka z Kanady.

Kanadyjska atakująca Rebecca Pavan ostatni sezon spędziła w zespole Trefla Proximy Kraków, gdzie trafiła w styczniu. – Mój czas w Krakowie był bardzo udany. To zawsze coś innego i wyjątkowego dołączyć do zespołu w połowie sezonu. Jestem dumna z tego, jak walczyliśmy i jak nasza gra szła do przodu. Koniec końców pozwoliło nam to zdobyć szóste miejsce, które po moich rozmowach z dziewczynami uznajemy za sukces. Kraków to przepiękne miasto do życia, a jeśli dodatkowo można w nim grać w siatkówkę… idealny przepis na szczęście. Klub był bardzo dobrze zorganizowany, kibice zawsze wspierali nas w walce o ligowe punkty. To naprawdę wyśmienite miejsce do gry w siatkówkę! – zapewnia siatkarka.Mam tylko dobre wspomnienia! Dlatego bez żadnego zawahania zrobiłabym to samo jeszcze raz. Dużą rolę odegrał trener, który dał nam możliwość do rozwoju jako zawodniczki, a co za tym idzie jako drużyna. Cieszę się, że decyzja o dołączeniu do drużyny okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Rebecca Pavan.

Kanadyjki nie zobaczymy jednak już w krakowskim klubie. Ani w żadnym innym. – Zdecydowałam, że kończę z zawodową siatkówką i wracam do szkoły. Mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z siatkówką i cieszę się, że w ostatnim momencie mojej przygody mogłam grać w takim klubie i zawsze będę dobrze wspominać czas spędzony w Krakowie. Od kiedy pamiętam, moją pasją było pomaganie młodym ludziom. Chcę dawać im szansę do spełniania marzeń i uważam, że to odpowiedni czas dla mnie, żeby zająć się karierą trenera. Zanim rozpoczęłam swoją zawodową karierę siatkarską, zawsze marzyłam o tym, żeby zostać nauczycielem. Teraz po wielu latach grania czuję, że to najlepszy czas na powrót do domu i spędzania czasu z moją rodziną. Mimo tego, że nie będę już kontynuować swojej profesjonalnej kariery, wciąż będę zaangażowana w trenowanie młodzieży w klubie mojego taty w moim rodzinnym mieście. Mam nadzieję, że pomogę młodym zawodnikom w osiąganiu ich celów w rozgrywkach akademickich, a następnie na profesjonalnym poziomie – mówi Pavan.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved