Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rebecca Pavan: Każda przyczyniła się do zwycięstwa

Rebecca Pavan: Każda przyczyniła się do zwycięstwa

fot. orlenliga.pl

– Zagrałam bardzo dobre spotkanie, ale to wszystko stało się przy dużej pomocy mojej drużyny. Po dłuższej, 10-minutowej przerwie między drugim i trzecim setem możesz pójść w dwie strony. My poszłyśmy w dobrym kierunku – mówiła po meczu atakująca Budowlanych, MVP spotkania z ŁKS-em, Rebecca Pavan.

Od efektownego zwycięstwa z ŁKS-em Łódź rozpoczęły swoją przygodę z Orlen Ligą siatkarki Budowlanych Toruń. Po meczu trener torunianek, Nicola Vettori, nie krył zadowolenia z odniesionego rezultatu. – Jestem bardzo szczęśliwy, to dobrze dla zespołu i dla całego toruńskiego środowiska siatkarskiego. W meczu z ŁKS-em zagraliśmy rewelacyjnie. We wszystkich elementach byliśmy bardzo dobrze przygotowani, a dodatkowo wychodziło nam wszystko to, co mieliśmy zaplanowane – podkreślał Vettori. – Jak się rozpoczyna ligę, to tak naprawdę nie wiadomo, czego się spodziewać. Udało nam się zagrać na najwyższym poziomie i wygraliśmy 3:0. Dziś imprezujemy. (śmiech) A od jutra rozpoczynamy przygotowania do kolejnego spotkania – dodał Włoch.Gwiazdą pierwszej wielkości w tym meczu była Rebecca Pavan, która w trzech setach zdobyła aż 23 punkty. – Cała nasza drużyna zagrała bardzo dobrze i wszystkie zawodniczki przyczyniły się do tego zwycięstwa, ale oczywiście jest mi bardzo przyjemnie, że nagroda dla MVP trafiła do mnie. Ale podkreślam, że bez całego zespołu to zwycięstwo nie byłoby możliwe. Zagrałam bardzo dobre spotkanie, ale to wszystko stało się przy dużej pomocy mojej drużyny. Po dłuższej, 10-minutowej przerwie między drugim i trzecim setem możesz pójść w dwie strony. My poszłyśmy w dobrym kierunku, zagrałyśmy jeszcze agresywniej, bo chciałyśmy wygrać ten mecz do zera – opowiada Kanadyjka.

To był także bardzo ważny mecz dla siatkarek, które w ubiegłym sezonie walczyły w I lidze. Świetnie spisały się środkowe Anna Lewandowska i Ewelina Ryznar, nie zawiodła Ilona Gierak. Przyznam szczerze, że przed meczem był lekki stres – mówiła Lewandowska. – Myślę, że to samo czuły też pozostałe dziewczyny, dla których był to debiut w Orlen Lidze. Trener dał mi szansę i rozpoczęłam mecz w wyjściowym składzie. Starałam się wykorzystać ją jak najlepiej. Na treningach słucham wszystkich uwag trenera i staram się je od razu wprowadzać do swojej gry. Pokazałyśmy, że gramy bardzo zespołowo, każda z nas dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa – dodała środkowa. Świetne nastroje tonowała nieco jednak doświadczona rozgrywająca, Marta Wójcik. – Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale miło jest zacząć sezon od zwycięstwa przed własną publicznością – zakończyła Wójcik.

źródło: gazetapomorska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved