Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jest reakcja Chemika Police na oskarżenia agenta

Jest reakcja Chemika Police na oskarżenia agenta

fot. lsk.pls.pl

Agent siatkarski Andrzej Grzyb zarzucił trenerowi Chemika Police Marcello Abbondanzie mobbing. Chodzi o jego zachowanie względem Martyny Łukasik podczas meczu w Łodzi z Budowlanymi. We wtorek policki klub wydał oświadczenie, w którym zapewnił, że zawodniczka zaprzeczyła tak poważnym oskarżeniom oraz przyznała, że list agenta został napisany bez jej wiedzy.

Marcello Abbondanza, trener Chemika Police nie szczędził ostrych słów Martynie Łukasik, atakującej drużyny. Włoch podczas meczu miał się zachowywać wulgarnie, chamsko, niepedagogicznie i nieprofesjonalnie. Tak przynajmniej twierdzi agent zawodniczki, Andrzej Grzyb, który w specjalnym liście zarzucił szkoleniowcowi mobbing. Agent domagał się kary finansowej dla trenera, a nawet odsunięcia go od prowadzenia zespołu. Powołując się na zapisy w kontrakcie, nie wykluczał również rozwiązania umowy z winy klubu.We wtorek Chemik Police wydał oświadczenie, którego treść prezentujemy poniżej:

Oświadczenie klubu w sprawie Martyny Łukasik

Do dnia 15 lutego 2019 roku Martyna Łukasik nie zgłaszała jakichkolwiek uwag czy zastrzeżeń do pracy lub zachowania trenera (ani członkom sztabu, ani kapitanowi drużyny lub prezesowi).

Po otrzymaniu listu od pana Grzyba zareagowaliśmy natychmiastowo i jeszcze tego samego dnia zorganizowaliśmy spotkanie wewnątrz klubu.

Na spotkaniu w dniu 18 lutego 2019 roku, którego przedmiotem było wyjaśnienie sytuacji spowodowanej listem od pana Grzyba, Martyna Łukasik zdecydowanie zaprzeczyła, aby trener kiedykolwiek ją obraził. Zawodniczka także zdecydowanie zaprzeczyła, aby dochodziło w klubie do mobbingu. Taką samą ocenę wskazanego przez pana Grzyba meczu z dnia 15 lutego 2018 roku przedstawił pan Antonio Tome del Olmo, klubowy fizjoterapeuta, który był najbliżej całej sytuacji (siedział obok, był bezpośrednim świadkiem).

W trakcie spotkania wewnątrzklubowego (18.02) Martyna Łukasik stwierdziła, że pan Grzyb wystosował list bez jej wiedzy.

Klub podkreśla, że mobbing jest działaniem sprzecznym z etyką sportową, z polityką klubu oraz jego głównego sponsora i nigdy w naszym klubie takie działania nie będą tolerowane. Podkreślamy z całą stanowczością, że w ocenie klubu nie ma jakichkolwiek podstaw do rozwiązania umów łączących zawodniczkę z klubem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved