Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > RCS Czarnych Radom zabraknie w II lidze

RCS Czarnych Radom zabraknie w II lidze

Walne zebranie w Radomskim Centrum Siatkarskim „Czarni” przyniosło kilka zaskakujących decyzji. Nowym prezesem został Sławomir Monik, a wiceprezesem Michał Michał Zdybiewski. Wiadomo już także, że w rozgrywkach 2018/2019 RCS Czarni nie przystąpią do rozgrywek w II lidze.

Zmiana funkcji prezesa RCS-u Czarnych podyktowana jest przede wszystkim uwarunkowaniami formalnymi. Z racji wykonywanego zawodu z funkcji prezesa musiał zrezygnować dotychczasowy prezes RCS-u Czarnych Paweł Piotrowski. I już wiadomo, że jego miejsce za sterami zajmie Sławomir Monik, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy Piotrowskiego. Tymczasem nowym wiceprezesem został Michał Zdybiewski, a w skład czteroosobowego zarządu radomskiego klubu wchodzą jeszcze Jerzy Zawisza oraz Jacek Skrok.Wiadomo, że w najbliższym czasie w RCS Czarnych skupią się przede wszystkim na szkoleniu siatkarskiej młodzieży. W grupach młodzieżowych ćwiczą bowiem utalentowani juniorzy, kadeci oraz młodzicy. Ale w sezonie 2017/2018 radomianie reprezentowali też Czarnych w rozgrywkach II ligi seniorów. Podopieczni trenera Andrzeja Sitkowskiego dostali prawo gry na tym szczeblu rozgrywek, w miejsce zlikwidowanych zmagań Młodej Ligi, czyli mistrzostw Polski do lat 23. Przypomnijmy, że młodzieżowe zespoły RCS-u Czarnych dwukrotnie zdobywały mistrzostwo, a raz tytuł wicemistrzów Polski w tej kategorii wiekowej.

W ostatnich zmaganiach II ligi radomianie zajęli w swojej grupie 7. miejsce, zachowując prawo występów na tym szczeblu w kolejnych rozgrywkach. Ale już jest pewne, że RCS Czarni odstąpią od zgłoszenia drużyny do gry na tym w II lidze. – Mocno zastanawialiśmy się nad zgłaszaniem na nowy sezon zespołu do II ligi. Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw doszliśmy do wniosku, że odstąpimy od gry na tym szczeblu rozgrywek. Nie ukrywam, że spory wpływ na taką decyzję miały względy finansowe. Skupimy się na szkoleniu adeptów, to nasz cel nr. 1. Być może w przyszłości wrócimy do tej koncepcji. Na razie jednak chcemy szkolić młodzież, a przypomnę, że w tym temacie Czarni mają spore osiągnięcia. Oprócz tego mamy kilka pomysłów na rozwój. Będziemy o nich na bieżąco informować  – skomentował dla „Wyborczej” Michał Zdybiewski, wiceprezes RCS-u Czarnych.

więcej w serwisie radom.wyborcza.pl

źródło: radom.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved