Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: Wyzwanie zawsze jest takie samo

Raul Lozano: Wyzwanie zawsze jest takie samo

fot. FIVB

– Są niezwykle ambitni. Dokonałem głębokiej analizy zespołu i gry, z pomocą mojego asystenta w kadrze – Juana Cichello. Co jest najtrudniejsze? Poznać i zrozumieć każdego zawodnika, tak by wydobyć z niego wszystkie umiejętności – mówi na łamach Przeglądu Sportowego o siatkarzach Iranu Raul Lozano.

W Rio de Janeiro po raz pierwszy w turnieju olimpijskim zagra siatkarska reprezentacja Iranu. – Awans na igrzyska jest w pełni zasłużony. Zagraliśmy w turnieju interkontynentalnym w Tokio bardzo skoncentrowani. Wcześniej po jednym dobrze zagranym secie albo meczu przychodził spadek. Teraz uzyskaliśmy równowagę – mówi współtwórca sukcesu, Raul Lozano. Dla mnie, jako trenera, to też coś niesamowitego. Jako selekcjoner wystąpię w igrzyskach po raz trzeci, z trzema różnymi zespołami. Niebagatelnym doświadczeniem była wcześniejsza praca z Niemcami, wykonana przez trzy sezony przed igrzyskami w Londynie. Nie wiem, czy którykolwiek inny trener ma na koncie takie dokonania. Bernardo Rezende pięciokrotnie rywalizował w igrzyskach, ale ciągle jako selekcjoner Brazylii – dodaje szkoleniowiec irańskich siatkarzy.Podopieczni Raula Lozano zmierzą się w grupie m.in. z biało-czerwonymi, których kiedyś prowadził właśnie… Lozano. – Lepiej, że spotkaliśmy się na początku, niż mielibyśmy trafić na Polskę w ćwierćfinale. Zresztą sam fakt, że Polacy musieli rozegrać 23 mecze w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich, to jakiś niepojęty ogrom! FIVB musi pomyśleć nad zmianami, bo to niezrozumiałe, żeby mistrzowie świata rozegrali więcej meczów w drodze na igrzyska niż ktokolwiek inny! Nie może być tak, że jedni o wyjazd do Rio rywalizowali z Chile, Tunezją czy Algierią, a inni ze światową czołówką. Poza tym wiem, że nie wszyscy zawodnicy są w najlepszej dyspozycji, a czasu na pracę za wiele nie było. Na przykład Piotr Nowakowski, który cały sezon stracił przez kontuzję. Jestem przekonany, że do igrzysk Polacy będą w dużo lepszej dyspozycji – twierdzi Argentyńczyk na łamach Przeglądu Sportowego.

Moja umowa kończy się po igrzyskach. Nie wiem, kto będzie trenował Iran po 21 sierpnia. Niezależnie od tego, czy pracuję w Radomiu, czy z kadrą Iranu, wyzwanie zawsze jest takie samo, zmienia się tylko grupa zawodników – dodaje Raul Lozano pytany o poolimpijskie plany.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved