Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: To Włosi są faworytami

Raul Lozano: To Włosi są faworytami

fot. FIVB

W ostatnim spotkaniu grupowym reprezentacja Rosji pokonała Irańczyków w trzech setach. Ekipa Raula Lozano nie wykorzystała swojej szansy w partii premierowej, kiedy problemy ze swoją grą mieli rywale. – W pierwszej odsłonie nie zagraliśmy na naszym poziomie i przez to rywale mieli przewagę. Jestem zadowolony, że udało się jednak wygrać w trzech setach – mówił po spotkaniu kapitan Sbornej, Siergiej Tietiuchin.

Przed spotkaniem Rosję i Iran dzielił jeden punkt na korzyść podopiecznych trenera Alekny, a obie drużyny miały zagwarantowany udział w ćwierćfinale. Finalnie starcie zakończyło się w trzech setach i mimo początkowych problemów triumfowali Rosjanie. – To było bardzo ważne zwycięstwo. W tej sytuacji lepiej jest grać z większą przewagą, grać lepiej niż przeciwnik. Myślę, że każdy w drużynie wykonał dobrze swoją pracę – podsumował krótko szkoleniowiec Sbornej, Władimir Alekno.W pierwszym secie reprezentacja Iranu starała się wykorzystać swoją dobrą zagrywkę, z czym mieli problemy rywale. – Irańczycy zrobili progres jako drużyna. W pierwszej odsłonie nie zagraliśmy na naszym poziomie i przez to rywale mieli przewagę. Jestem zadowolony, że udało się jednak wygrać w trzech setach – powiedział po wygranej Siergiej Tietiuchin.

Irańczycy w turnieju olimpijskim są debiutantami, ale od początku aspirowali wysoko. Ich cele nie zmieniły się. – Dla Iranu bardzo ważne jest, by w czasie pierwszych dla nich igrzysk olimpijskich w historii awansować do kolejnej rundy. W pierwszym secie zagraliśmy lepiej niż w kolejnych dwóch, w których Rosjanie popełniali mniej błędów i zagrali lepiej od nas – stwierdził Raul Lozano. – Nie zagraliśmy tak, jak możemy i nie znam powodu tego. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić w meczu przeciwko Włochom i awansujemy do kolejnej rundy – dodał Shahram Mahmoudi.

W ćwierćfinale podopieczni Raula Lozano zmierzą się z Włochami, którzy wygrali w rozgrywkach grupy A. – To jest jasne, że Włosi są faworytami. Jeśli zagrają poniżej swojego normalnego poziomu, a my zagramy powyżej swojego – możemy ich zaskoczyć. Wyjdziemy na boisko, by pokazać się z dobrej strony i kto wie, co się stanie. Może Włosi będą borykać się z jakimiś problemami, z presją i my wykorzystamy to jako naszą przewagę? – zastanawiał się szkoleniowiec Iranu.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved