Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Raul Lozano trenerem reprezentacji Iranu

Raul Lozano trenerem reprezentacji Iranu

fot. wksczarni.pl

Irańska Federacja Piłki Siatkowej oficjalnie ogłosiła, że nowym trenerem reprezentacji Iranu wybrany został szkoleniowiec Cerradu Czarnych Radom, były selekcjoner reprezentacji Polski, Raul Lozano. Argentyńczyk zastąpi na tym stanowisku Serba, Slobodana Kovaca.

Kovac trenerem irańskiego zespołu został w marcu 2014 roku. Początkowo kierowana przez niego drużyna odnosiła coraz lepsze wyniki. Irańczycy zajęli m.in. 4. miejsce w zeszłorocznej edycji Ligi Światowej, dobrze zaprezentowali się też podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, plasując się ostatecznie na 6. pozycji. Miniony sezon nie był już jednak dla nich tak udany. Ekipa Serba nie zakwalifikowała się tym razem do turnieju finałowego Ligi Światowej, a w Pucharze Świata zajęła dopiero 8. miejsce. Oprócz wyników coraz gorsza, jak się okazało, była też atmosfera w zespole. Głośno mówiło się o sporach między siatkarzami a szkoleniowcem. Rozczarowana miejscowa federacja zaczęła więc rozglądać się za następcą Slobodana Kovaca. W gronie kandydatów znaleźli się wówczas Raul Lozano, Juan Manuel Cichello i Lorenzo Bernardi.

W poniedziałek irańska federacja oficjalnie poinformowała, że ekipą Iranu od nowego sezonu pokieruje Raul Lozano. 59-letni argentyński szkoleniowiec, który w 2006 roku doprowadził do wicemistrzostwa świata reprezentację Polski, ostatecznie wygrał rywalizację o tę pozycję z innym byłym selekcjonerem polskiej kadry, Włochem Andreą Anastasim. Władze irańskiej siatkówki nie kryją, że głównym celem, jaki stawiają nowemu trenerowi, będzie kwalifikacja do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Funkcję trenera kadry Iranu Lozano najprawdopodobniej jednak będzie dzielił z rolą szkoleniowca Cerradu Czarnych Radom. – Wiedzieliśmy, co się święci, ale jeszcze będziemy rozmawiać na temat łączenia funkcji trenera klubu i selekcjonera. Oficjalnie jeszcze nie dotarła do nas informacja o wyborze. Raul do końca sezonu ma do wypełnienia obowiązujący go kontrakt w naszym klubie – powiedział o tej sytuacji w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” prezes radomskiej ekipy, Mariusz Szyszko.źródło: inf. własna, iranvolleyball.com, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved