Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Raul Lozano o Czarnych Radom: Chciałbym zostać

Raul Lozano o Czarnych Radom: Chciałbym zostać

fot. plusliga.pl

Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu gościła na wykładzie trenera Cerrad Czarnych Radom, Raula Lozano. Argentyński szkoleniowiec opowiedział słuchaczom o tym, jak został trenerem oraz co jest ważne w jego pracy. – Czasami zapraszają mnie, abym powiedział, jak osiągnąć sukces w siatkówce. Chciałbym wtedy zmienić środek ciężkości. Nie jest najważniejsze, żeby wygrywać w sporcie, żeby zdobywać medal. Dla mnie to głupota – powiedział.

Argentyńczyk mocno odmienił w tym sezonie grę drużyny z Radomia, a Czarni stali się niespodzianką sezonu, przez jakiś czas liderując nawet tabeli PlusLigi. Warsztat pracy Lozano w Polsce jest bardzo dobrze znany, to pod jego wodzą polscy siatkarze sięgnęli m.in. po wicemistrzostwo świata. A jak to się stało, że Raul Lozano trafił do siatkówki? – Kiedy na V roku zostało mi jeszcze osiem egzaminów, zostawiłem studia i zacząłem się specjalizować w trenowaniu siatkówki. To było coś szalonego, bo trenowanie nie dawało pieniędzy, za które można wyżyć. Szedłem za pasją, nie wiedząc, jaka będzie moja przyszłość, czy z tego da się utrzymać – mówił na wykładzie Lozano. Następnie Argentyńczyk postanowił wyjechać do Włoch. Na dwa-trzy lata. I zapowiedział rodzicom, że jak mu się nie uda, to wróci i zda te osiem egzaminów, które mu pozostały do ukończenia studiów. – To był rok 87-88. I okazało się, że jak wyjechałem, tak nie skończyłem tej inżynierii – dodał trener.Sukces, jaki osiągnął z reprezentacją Polski w 2006 roku, był jednym z największych w jego karierze, choć innych medali i trofeów na swoim koncie Lozano ma wiele, m.in. medale mistrzostw Włoch, europejskich pucharów, a także klubowych mistrzostw świata. – Czasami zapraszają mnie, abym powiedział, jak osiągnąć sukces w siatkówce. Chciałbym wtedy zmienić środek ciężkości. Nie jest najważniejsze, żeby wygrywać w sporcie, żeby zdobywać medal. Dla mnie to głupota. Jeśli popatrzymy na igrzyska olimpijskie, to startuje 10 tysięcy, a medal zdobywa tysiąc. Sukcesem jest już to, aby się poświęcić na tyle, by się tam znaleźć. Sport przekazuje, że jest wysiłek, który nie zawsze kończy się medalem i sukcesem samym w sobie jest to, że przezwyciężamy siebie. Sukcesem jest także to, żeby robić to, co się chce, to co się podoba, żeby żyć naszą pasją. Najważniejsze nie jest to, żeby zarabiać dużo pieniędzy, ale żeby robić to, co nas pasjonuje i przy okazji zarabiać pieniądze – stwierdził Argentyńczyk.

Od momentu, gdy w eter poszła informacja o tym, że najprawdopodobniej Raul Lozano obejmie posadę trenera reprezentacji irańskich siatkarzy, zaczęto się zastanawiać, co dalej z Cerrad Czarnymi Radom. Od początku Irańczycy nie ukrywali, że prowadzenie klubu przez Lozano nie jest im na rękę, Argentyńczyk jednak postawił ultimatum, że chce dokończyć sezon w polskiej lidze. W czasie wykładu jeden ze słuchaczy zapytał, czy Lozano zostanie z Czarnymi? – Jeżeli chodzi o zawodników, to chciałbym zostać, bo czuję się tu dobrze, oni dużo pracują i na nic się nie skarżą. Mamy pewne ograniczenia ekonomiczne, jeśli chodzi o klub, ale mamy wszystko, czego potrzebujemy. Od kwietnia do września będę z reprezentacją Iranu, bo mam zamiar z nią jechać na olimpiadę, a potem będę się starał robić wszystko, aby w nowym sezonie pracować w Czarnych – odpowiedział szkoleniowiec.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, radom.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved