Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: Na obu zespołach ciążyła ogromna presja

Raul Lozano: Na obu zespołach ciążyła ogromna presja

fot. FIVB

– Bardzo przybliżyliśmy się do awansu na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro – cieszył się po wygranej z Chinami trener reprezentacji Iranu, Raul Lozano. – Nie prezentujemy jeszcze takiego poziomu jak Iran – to było główną przyczyną naszej porażki – mówił po meczu chiński szkoleniowiec Xie Guochen.

Dla siatkarzy Iranu czwarte zwycięstwo w Tokio oznacza, że już tylko maleńki kroczek dzieli ich od olimpijskiej kwalifikacji. – Dzisiaj na obu zespołach ciążyła ogromna presja. Jestem szczęśliwy, że ostatecznie to my wygraliśmy i bardzo przybliżyliśmy się do awansu na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro – mówił po meczu szczęśliwy Raul Lozano, selekcjoner reprezentacji Iranu.Nasza zagrywka nie była dziś najlepsza, Chińczycy za to dobrze przyjmowali i również zagrywali. Chcę pogratulować moim rywalom. My byliśmy dziś pod dużą presją, ale już kawał dobrej roboty za nami w tym turnieju – przyznał kapitan Irańczyków, Mir Saied Marouflakrani.Kibice siatkówki w Iranie na pewno są dziś szczęśliwi. Chińczycy grali naprawdę dobrze, my byliśmy pod dużą presją, by wygrać ten mecz – dodał Adel Gholami.

Chińczycy po raz kolejny byli bardzo blisko wygranej. Po przegranej z Polską w tie-breaku tym razem przegrali bardzo ważny mecz w ostatnich piłkach decydującej partii. – Wygraliśmy dwa sety, ale w kluczowych momentach Iran pokazał swoją siłę. Byliśmy nieco przytłoczeni presją i nie byliśmy w stanie pokazać naszej prawdziwej gry. Dla niektórych moich zawodników to dopiero pierwsze tak poważne zawody, ale dziś spisali się dobrze. Nie prezentujemy jeszcze takiego poziomu jak Iran – to było główną przyczyną naszej porażki. Musimy dalej ciężko pracować i nie poddawać się w dwóch ostatnich spotkaniach – mówił po meczu chiński szkoleniowiec Xie Guochen.

To był intensywny, pięciosetowy mecz walki. Pokazaliśmy swoje silne strony, ale niestety ostatecznie przegraliśmy – przyznał po spotkaniu kapitan reprezentacji Chin, Jiao Shuai.Pokazaliśmy cały swój potencjał, jednak mimo to przegraliśmy. Iran miał w tym meczu nieco więcej szczęścia – dodał Yuan Zhi.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved