Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano już pracuje w Iranie

Raul Lozano już pracuje w Iranie

fot. plusliga.pl

W niedzielę pożegnał się z Radomiem, tymczasem w poniedziałek odbył już pierwszy trening z reprezentacją Iranu. Raul Lozano, szkoleniowiec, który w kończącym się sezonie prowadził zespół siatkarzy klubu Cerrad Czarni Radom, przebywa już w Teheranie.

Raul Lozano do Iranu dotarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Na lotnisku szkoleniowca przywitał przedstawiciel tamtejszej federacji. Kilkanaście godzin później w trener poprowadził już pierwsze zajęcia. Z podopiecznymi spotkał się w hali Azadi Sport Complex.Włodarze irańskiej federacji przed Argentyńczykiem stawiają konkretne zadanie. – Awans na igrzyska olimpijskie jest naszym marzeniem od dawna i mam nadzieję, że wreszcie uda się je zrealizować. Powierzyliśmy drużynę Raulowi Lozano, który już dwa razy brał udział w igrzyskach jako trener i wierzymy, że poprowadzi nasz zespół w Rio de Janeiro – podkreśla Mohammadreza Davarzani, sternik perskiej siatkówki.

Nie mamy wiele czasu, a cel jest bardzo ambitny. Jestem tu po to, by realizować nasze wspólne marzenia i mam nadzieję, że staną się one rzeczywistością. Chcemy pojechać do Rio, igrzyska to wyjątkowy turniej, którego nie da się porównać z żadnym innym. To wielki zaszczyt dla każdego sportowca i trenera. Kadra spotka się pod koniec marca i zrobimy wszystko, by w Japonii zakwalifikować się do Rio. Przed nami wiele pracy, ale wiem, że mój zespół chce pisać historię i ma wielką motywację do dobrej gry – zapewnił Raul Lozano.

Kontrakt jest podpisany do igrzysk w Rio, ale włodarze federacji podkreślają, że umowa może zostać przedłużona nawet do 2020 roku. Reprezentacja Iranu o występ w Rio de Janeiro zagra w turnieju kwalifikacyjnym, który 28 maja rozpocznie się w Tokio. W tym samym turnieju zagra również zespół Polski. Do ciekawie zapowiadającego się pojedynku dojdzie 4 czerwca, w przedostatnim dniu zmagań.

Raul Lozano nie jest jednym trenerem w sztabie znanym kibicom z Radomia. Za przygotowanie fizyczne reprezentacji Iranu odpowiada Andres Esper, który nie tak dawno pracował również z siatkarzami klubu Cerrad Czarni Radom.

źródło: SportRadom.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved