Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: Francuzi byli lepsi w każdym aspekcie gry

Raul Lozano: Francuzi byli lepsi w każdym aspekcie gry

fot. FIVB

– Francuzi byli lepsi od nas w każdym aspekcie gry – w zagrywce, przyjęciu i ataku. Dlatego wynik był 3:0 – powiedział po przegranym spotkaniu z Francuzami Raul Lozano, szkoleniowiec reprezentacji Iranu, która poniosła dopiero pierwszą porażkę w Tokio i wciąż ma duże szanse na wyjazd na igrzyska olimpijskie.

Reprezentacja Francji szybko pozbierała się po porażce z biało-czerwonymi. Mimo że obawiała się starcia z Irańczykami, to jednak na boisku tylko w trzecim secie miała drobne problemy z wykazaniem nad nimi wyższości. – To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Trudno było wrócić silnym po porażce z Polską – skomentował Laurent Tillie, który wyróżnił Antonina Rouzier oraz Benjamina Toniuttiego. Dla mistrzów Europy było to bardzo cenne zwycięstwo, które przybliża ich do awansu na igrzyska olimpijskie, ale nie popadają w hurraoptymizm i koncentrują się na kolejnych spotkaniach. – Nadal nie zakwalifikowaliśmy się do Rio, więc w dalszym ciągu musimy grać trudne mecze – dodał szkoleniowiec trójkolorowych.Obecnie Francuzi mają na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę, a w perspektywie spotkania z teoretycznie słabszymi przeciwnikami, więc z wywalczeniem awansu na igrzyska olimpijskie, nie powinni mieć problemu. Triumf nad Persami był dla nich bardzo ważny. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej. Dobre jest zwycięstwo po porażce 2:3. Po tym sukcesie zmieniliśmy nasze nastawienie. Wiemy, że musimy wygrać pięć, sześć meczów, żeby dostać się do Rio. Jesteśmy gotowi do kolejnych gier – podkreślił francuski rozgrywający, Benjamin Toniutti.

Dla Irańczyków była to pierwsza porażka w Tokio. Nie znaleźli oni skutecznej recepty na powstrzymanie dobrze dysponowanych Francuzów. Praktycznie nie mieli elementu, którym mogliby postraszyć Europejczyków. – Francuzi byli lepsi od nas w każdym aspekcie gry – w zagrywce, przyjęciu i ataku. Dlatego wynik był 3:0 – skomentował Raul Lozano, który odniósł się także do nieobecności na boisku podstawowego atakującego reprezentacji Iranu. – Ghafour ma stan zapalny w kolanie. Daliśmy mu dziś odpocząć, aby był gotowy na kolejny mecz – dodał szkoleniowiec Persów, którzy w środę zmierzą się z Japonią.

Tragedii z porażki z trójkolorowymi nie robił rozgrywający irańskiego zespołu, który na przestrzeni ostatnich lat nie był w stanie ograć jednej z czołowych ekip w Europie. – W ciągu ostatnich dwóch lat wiele razy rywalizowaliśmy z Francuzami i zawsze przegrywaliśmy. To bardzo silny zespół. Musimy zapomnieć o tym niepowodzeniu i myśleć już o kolejnych meczach – skomentował kapitan irańskiego teamu Marouflakrani.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved