Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Raul Lozano: Dobrze jest wygrać pierwszy mecz

Raul Lozano: Dobrze jest wygrać pierwszy mecz

fot. FIVB

– Wykonaliśmy dobrą pracę w ataku, kontrolowaliśmy też ilość błędów własnych. Dobrze jest wygrać pierwszy mecz w takim turnieju – stwierdził trener reprezentacji Iranu, Raul Lozano, po wygranym meczu z Australią. – Na szczęście przed nami jeszcze sześć spotkań – pocieszał niezbyt szczęśliwy Roberto Santilli, trener Australii.

W pierwszym spotkaniu tokijskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich siatkarze Iranu dość łatwo poradzili sobie w trzech setach z Australią. – Jestem zadowolony z wyniku. Wykonaliśmy dobrą pracę w ataku, kontrolowaliśmy też ilość błędów własnych. Dobrze jest wygrać pierwszy mecz w takim turnieju – przyznał po spotkaniu Raul Lozano.Dla nas był to szczególny mecz, bowiem znamy się z przeciwnikami bardzo dobrze. W zeszłym roku z nimi przegrywaliśmy. Odkąd przejąłem zespół w kwietniu, pracujemy nad efektywnością gry i ograniczeniem własnych błędów. Przeanalizowałem dokładnie grę zespołu – dodał selekcjoner reprezentacji Iranu.To było wielkie zwycięstwo w pierwszym meczu. W przeszłości mecze otwarcia nam nie wychodziły. Mieliśmy dobre wejście i pokonaliśmy naprawdę świetny zespół. Największe zmiany wprowadzone przez trenera Lozano nastąpiły w naszej mentalności i planie treningowym. Jego doświadczenie z trzech turniejów olimpijskich na pewno pomoże nam w tych kwalifikacjach – chwalił swojego szkoleniowca kapitan reprezentacji Iranu, Mir Saeid Marouflakrani.

Australijczycy po porażce wyglądali na nieco oszołomionych. – Nie mogliśmy przewidzieć gorszego startu w tym turnieju, mieliśmy problem z utrzymaniem własnego rytmu gry. Na szczęście przed nami jeszcze sześć spotkań. Postaramy się zresetować po tym meczu i z innym nastawieniem przełamać naszą niemoc – mówił po meczu trener Roberto Santilli.Jesteśmy bardzo rozczarowani takim początkiem turnieju. Byliśmy dobrze przygotowani do tego meczu i mieliśmy spore oczekiwania. Nie złapaliśmy jednak swojego rytmu. Rywale świetnie grali w ataku, co utrudniało nam bardzo grę. Musimy przyjąć tę lekcję na przyszłość i walczyć dalej – dodał kapitan Australijczyków, Thomas Edgar.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved