Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rasistowski skandal z udziałem kibiców Olympiakosu

Rasistowski skandal z udziałem kibiców Olympiakosu

fot. volleyleague.gr

Przyjmujący francuskiego Tours Volley-ball, Nathan Wounembaina, padł ofiarą rasistowskiego ataku kibiców Olympiakosu Pireus w ramach meczu Challenge Cup w Grecji. Czarnoskóry gracz nie wytrzymał obelg pod swoim adresem i opuścił parkiet. Na całe zdarzenie zareagował arbiter spotkania… wykluczając Kameruńczyka z gry.

Kibice Olympiakosu Pireus, w którym występuje na co dzień reprezentant Polski Fabian Drzyzga, zaatakowali wczoraj rasistowskimi okrzykami siatkarza gości, Nathana Wounembainę. Reprezentant Kamerunu za każdym razem gdy miał kontakt z piłką, słyszał z trybun odgłosy małpy skierowane w swoją stronę. Siatkarz nie wytrzymał i jeszcze przez końcem pierwszego seta opuścił parkiet, odmawiając gry. Pierwszy sędzia tego spotkania, Bułgar Milan Todorow, zamiast wstrzymać grę i poprosić gospodarzy o poskromienie swoich kibiców, nakazał Kameruńczykowi wracać na parkiet. Gdy ten ponownie odmówił, arbiter wykluczył go z gry do końca spotkania.Wounembaina jest liderem swojego zespołu. Bez niego wybici z rytmu Francuzi przegrali pierwszą partię, a w konsekwencji dwie kolejne, ponosząc porażkę 0:3. – To okropne – denerwuje się Pascal Foussard, prezes gości. – Może i Nathan powinien był zaczekać na pozwolenie arbitra przed opuszczeniem boiska, ale to, co się stało, jest niedopuszczalne. Skończył mecz sam w szatni. Grozi mu również zawieszenie w meczu rewanżowym. To odchylenie od normy! Cały klub wspiera Nathana i oczekuje surowej reakcji od władz europejskiej federacji.

Do skandalu odniósł się prezes federacji francuskiej, Eric Tanguy, zapowiadając odwołanie się do CEV-u w tej sprawie: – Ta niedopuszczalna sytuacja sprawiła, że zawodnik zmuszony był opuścić boisko. W związku z uprzedzeniami sprowokowanymi przez kibiców klubu i obrażeniami, jakie poniósł zawodnik, Fédération Française de Volley oraz Ligue Nationale de Volley zainicjowały procedurę odwołania się do Komisji Dyscyplinarnej CEV w celu ukarania takiego zachowania – czytamy na oficjalnej stronie federacji.

TVB złożyło skargę do supervisora zawodów. Obydwie ekipy rozegrają mecz rewanżowy 19 grudnia w Tours.

źródło: ffvb.org, inf. własna, lequipe.fr.

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved