Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Raphaela Folie: Na boisku zagrała prawdziwa drużyna

Raphaela Folie: Na boisku zagrała prawdziwa drużyna

fot. Michał Szymański

Reprezentacja Włoch awansowała do półfinału mistrzostw Europy pokonując 3:1 Rosję. Wielu spodziewało się znakomitego pojedynku atakujących, ale oba zespoły były dobrze taktycznie przygotowane. Zarówno Paola Egonu jak i Natalia Gonczarowa dostały od swoich rozgrywających aż 60 piłek do zaatakowania w czterosetowym meczu. Cenny w zwycięstwo Włoch okazał się wkład środkowej Raphaeli Folie, która w końcówkach setów utrudniała Rosjankom życie zagrywką, oraz znakomicie grała na bloku.

Cieszę się ogromnie. To mój pierwszy półfinał mistrzostw Europy, więc czuję wiele emocji, które jeszcze do końca nie jestem w stanie poukładać. Zagrałyśmy z wielkim sercem, zwłaszcza w końcówkach setów z których każdy był napięty. Bardzo cieszę się, że te trzy potrzebne udało się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Widać było, że bardzo chcemy tego półfinału – komentowała Folie zaraz po spotkaniu ćwierćfinałowym.Finał ostatnich mistrzostw Świata był pasjonującym meczem. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Serbia i Włochy. Górą wtedy były podopieczne Zorana Terzicia. Teraz siatkarki Davide Mazzantiego mają okazję spróbować dokonać sportowej zemsty, bowiem oba zespoły zmierzą się w półfinale turnieju o mistrzostwo starego kontynentu. – Czekamy na Serbki i jedziemy do Turcji bardzo naładowane. Na tym turnieju każda z nas sobie pomaga. Myślę, że to nasze serca i nasze nastawienie działają dobrze na naszą korzyść. Kiedy popełniamy jakiś punkt, nie myślimy o tym tylko skupiamy się szybko na dalszej grze. Mogę powiedzieć, że dziś na boisku zagrała prawdziwa drużyna – podkreśliła reprezentantka Włoch.

Bezcenny okazał się w meczu wkład Folie w grze na siatce i w polu zagrywki. – Łatwiej mi grać z zespołami, które operują na wysokiej piłce i ogólnie starają się atakować wysoko. Popełniłam na bloku nieco zbyt dużo głupich błędów, więc powiedziałam sobie, że muszę dać z siebie wszystko w innych elementach. Zagrywka nie jest moim bardzo mocnym elementem, ale chciałam dzisiaj robić wszystko na sto procent. Jeśli coś nie działało, robiłam coś innego lepiej i bardzo się cieszę, że pomogłam zespołowi w końcówkach setów – zakończyła środkowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved