Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Raphael Margarido zakończył karierę

Raphael Margarido zakończył karierę

fot. Klaudia Piwowarczyk

Powodem takiej decyzji jest kontuzja zawodnika, która wykluczyła go z dalszej możliwości wyczynowego uprawiania sportu. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron. 37-letni zawodnik związał się z klubem przed obecnym sezonem. Był to jego powrót do Jastrzębskiego Węgla po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach JW, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze.

Raphael Margarido przychodził do Jastrzębskiego Węgla po sezonie spędzonym w Chemiku Bydgoszcz. Podczas październikowego Memoriału Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie Brazylijczyk doznał urazu pleców i właściwie od tamtej nie był już w stanie powrócić do pełni sił.W związku z przedłużającą się absencją zawodnika i dużą intensywnością gier klub zabezpieczył się na pozycji rozgrywającego, kontraktując w grudniu zeszłego roku Portorykańczyka Arturo Iglesiasa. Pomimo prób powrotu na boisko, Margarido przegrał z kontuzją i podjął decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. Tym samym kontrakt zawodnika z Jastrzębskim Węglem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Chciałbym się z wami podzielić pewną niezbyt miłą informacją. Niestety, mój kontrakt z klubem został rozwiązany. Mój stan zdrowia nie pozwala mi na kontynuowanie gry na najwyższym poziomie i muszę skończyć karierę. Z całych sił starałem się wrócić na boisko, ciężko pracowałem, ale niestety ból nie ustępuje. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji było zadbanie o moje zdrowie. Mogę zapewnić, że nadal będę wielkim fanem Jastrzębskiego Węgla. Mam nadzieję, że będziemy się spotykać na trybunach podczas różnego rodzaju meczów i wspólnie oklaskiwać Jastrzębski Węgiel. Ten klub jest niesamowity i zachowam go w sercu do końca życia – mówi rozgrywający z Brazylii.

 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved