Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ranking CEV: Polskie reprezentacje bez zmian

Ranking CEV: Polskie reprezentacje bez zmian

fot. Łukasz Krzywański

Europejska Konfederacja Siatkówki opublikowała najnowsze rankingi męskich i żeńskich reprezentacji. Obejmują one najnowsze wyniki osiągnięte przez zespoły w rozgrywkach Ligi Światowej, World Grand Prix i Ligi Europejskiej. Polscy siatkarze utrzymali 4. miejsce, natomiast siatkarki nadal plasują się na 8. lokacie. W przypadku obu klasyfikacji w pierwszej trójce znajdują się kadry narodowe Rosji, Włoch i Serbii.

W rankingu mężczyzn liderujących Rosjan dogonili Włosi. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego dzięki dotarciu do półfinałów popularnej „Światówki” zainkasowali kilka dodatkowych oczek, dodatkowo wykorzystując fakt, że Sborna po raz kolejny nie błysnęła formą w tych prestiżowych rozgrywkach. Obie ekipy mają obecnie 326 punktów. Duży progres zanotowali Serbowie. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia po historycznym triumfie w World League awansowali na najniższy stopień podium. Polacy utrzymali czwartą lokatę z bilansem 314 punktów. Spory spadek, o trzy pozycje, zaliczyli Niemcy, którzy występowali w dość egzotycznej, III dywizji World League. Po przegranej w finale z reprezentacją Słowenii nasi zachodni sąsiedzi obecnie znajdują się na 7. lokacie. O jedną pozycję awansowali Francuzi (z 7. na 6.) i Belgowie (z 9. na 8.). Najlepszą dziesiątkę klasyfikacji zamyka niezmiennie Słowenia.

Wśród kobiet najlepsze są wciąż Rosjanki z dorobkiem 342 punktów. Do przetasowania doszło na drugim i trzecim miejscu. Pozycjami zamieniły się reprezentacje Serbii i Włoch – siatkarki z Bałkanów wskoczyły na 2. lokatę, a Azzurre spadły na 3. pozycję. Kolejność na pozostałych miejscach nie uległa zmianie i przedstawia się następująco – 4. Turcja, 5. Niemcy, 6. Holandia, 7. Belgia, 8. Polska, 9. Chorwacja. Pierwszą dziesiątkę kończą Bułgarki. Słowacja wskoczyła na 15. miejsce, poprawiając swoją pozycję o cztery lokaty. Stanowi to najbardziej okazały awans wśród żeńskich drużyn narodowych. Z kolei największy spadek zanotowały Izraelki, które spadły z 15. na 20. pozycję.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved