Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Nie wygrałem jeszcze wszystkiego, co sobie zamierzyłem

Rafał Szymura: Nie wygrałem jeszcze wszystkiego, co sobie zamierzyłem

fot. GKS Katowice

– Nie wygrałem jeszcze wszystkiego, co sobie zamierzyłem. Głód siatkówki na pewno jest odczuwalny. Jeszcze dużo gry przede mną i sporo celów do osiągnięcia. Mam dopiero 24 lata, więc mam nadzieje, że moja przygoda z siatkówką będzie jeszcze długo trwała – powiedział Rafał Szymura, nowy przyjmujący GKS-u Katowice.

Po dwóch latach Gry w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle Rafał Szymura zdecydował się na przenosiny do GKS-u Katowice. Liczy, że ze swoim nowym zespołem poprawi wynik osiągnięty przez GKS w zakończonych rozgrywkach. – W Katowicach jest tworzony bardzo ciekawy projekt. Mam nadzieję, że cała drużyna pokaże się z jak najlepszej strony. Na pewno będziemy walczyć o każdą piłkę. Wierzę, że przynajmniej powtórzymy albo poprawimy wynik, który GKS osiągnął w minionym sezonie – powiedział Rafał Szymura.W swojej dotychczasowej karierze bronił już barw między innymi grającego wtedy w PlusLidze AZS-u Częstochowa, ale to z ekipą z Kędzierzyna-Koźla sięgnął po największe sukcesy, zdobywając wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski. Na dodatek miał duży udział w pokonaniu w finałowej batalii Onico Warszawa. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w szkole podstawowej. – Zaczynałem na SKS-ach w podstawówce. Tam zbierałem pierwsze siatkarskie szlify. Później rozwijałem się w gimnazjum sportowym w Rybniku. Nie było lekko, ale jakoś się udało. Następnie przeżyłem piękne, choć trudne trzy lata w SMS-ie Spała. Wówczas bardzo się rozwinąłem i ukształtowałem w kierunku przyjmującego. Kolejne trzy lata spędziłem w Częstochowie. Później podpisałem kontrakt w Kędzierzynie-Koźlu. Za mną naprawdę fajne dwa lata z trenerem Gardinim i resztą chłopaków – podkreślił nowy przyjmujący GKS-u Katowice.

Mimo że ma on na swoim koncie już medale w PlusLidze oraz zdobycie Pucharu Polski, to wciąż wiele wyzwan przed nim. Nie ukrywa, że jednym z jego priorytetów jest gra w reprezentacji Polski. – Nie wygrałem jeszcze wszystkiego, co sobie zamierzyłem. Głód siatkówki na pewno jest odczuwalny. Licze jeszcze na powołanie do reprezentacji. W tym roku to się nie udało. Niby ono było, ale gdzieś zanikło. Ale jeszcze dużo gry przede mną i sporo celów do osiągnięcia. Mam dopiero 24 lata, więc mam nadzieje, że moja przygoda z siatkówką będzie jeszcze długo trwała – zakończył Rafał Szymura.

źródło: inf. własna, siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved