Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Naszym celem jest gra w play-off

Rafał Szymura: Naszym celem jest gra w play-off

fot. Klaudia Piwowarczyk

GKS Katowice pewnie pokonał Aluron Virtu CMC Zawiercie i powiększył przewagę nad zawiercianami do siedmiu punktów. – Naszym celem jest gra w play-off i liczę na to, że uda nam się go zrealizować – powiedział Rafał Szymura.

Ekipa z Katowic pokonała po bardzo dobrym meczu drużynę z Zawiercia 3:0 i ma duże szanse na grę w fazie play-off. Elementem, który zadecydował o wygranej drużyny ze stolicy Górnego Śląska była zagrywka. Rafał Szymura w tym elemencie zdobył pięć punktów, w trzecim secie zagrywał od stanu 8:5 dla zawiercian do stanu 12:8 dla GKS.– Mieliśmy taką taktykę aby dobrze zagrywać i odrzucić zawiercian od siatki. Wiedzieliśmy, że przy dobrym przyjęciu i na szybkich piłkach mają dobrą skuteczność w ataku. Trenowaliśmy naszą zagrywkę przez cały tydzień i jak widac powiodło nam się, liczę na to że do końca sezonu będziemy tak zagrywać. Cieszę się że mogłem pomóc drużynie w tym elemencie, cieszy mnie również fakt, że dzięki temu elementowi odwróciliśmy losy trzeciego seta. Często rozgrywaliśmy pięciosetowe spotkania, liczę na to że te tie-breaki się skończyły i będziemy się dobrze prezentować. Najważniejsze, że zagraliśmy dobry mecz, cieszymy się ze swojej gry. Cały zespół zagrał bardzo dobrze, należą się podziękowania dla osób które w takim celu stworzyły ten zespół. Mamy dwunastkę zawodników, która prezentuje się bardzo dobrze. Liczę na to że uda nam się zagrać w fazie play-off i tam na pewno tanio skóry nie sprzedamy. Zdaję sobie sprawę, że gra w play-off jest blisko jednak w tych meczach, które nas czekają musimy zdobywać punkty – powiedział MVP meczu.

Ekipa z Katowic w obecnym sezonie rozegrała jedenaście pięciosetowych meczów, z tego wygrała pięć i przegrała sześć. W spotkaniu przeciwko jurajskim rycerzom, karta się odwróciła i katowiczanie zgarnęli pełną pulę punktów. – Uważam, że te mecze w tie-brekach nas czegoś nauczyły, ciężko trenujemy aby nie było nerwowej gry w końcówkach i jak widać w meczu z rywalem z Zawiercia nam się udało. Z drugiej strony z drużynami wyższej półki te tie-breaki możemy grać cały czas, musimy zdobywać komplet punktów z drużynami, które są w naszym zasięgu. Cieszę się ze swojej dobrej gry, przyszedłem do Katowic aby się rozwijać i aby jak najwięcej grać, co jak widać na razie mi się udaje. Nie myślę jeszcze o grze w reprezentacji, staram się pokazywać z jak najlepszej strony i ciężko trenuję – zakończył przyjmujący katowickiej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved