Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: Nasza drużyna prezentuje siatkówkę, która może się podobać

Rafał Szymura: Nasza drużyna prezentuje siatkówkę, która może się podobać

fot. GKS Katowice

– Nie mamy powodów do niezadowolenia z sezonu niezależnie od tego, kiedy się skończy. Nie wiem, czy jeszcze zagramy jakikolwiek mecz. Mam nadzieję, że tak, ponieważ nasza drużyna prezentuje siatkówkę, która może się podobać – powiedział Rafał Szymura, przyjmujący GKS-u Katowice.

O Rafale Szymurze zrobiło się głośno w poprzedniej edycji Pucharu Polski, kiedy w turnieju finałowym w podstawowym składzie ZAKSY zastąpił kontuzjowanego Sama Deroo. To był dla niego przełomowy moment. – Dostałem szansę, kiedy Sam Deroo doznał kontuzji. Widziałem, że to okazja do udowodnienia, że drużyna może na mnie liczyć i że jej nie zawiodę. Liczyłem na to, że jeśli zagram dobrze, w przyszłości będzie mi łatwiej walczyć o miejsce w pierwszej szóstce. Uwierzyłem w swoje możliwości – powiedział Rafał Szymura.Nie został on jednak w szeregach mistrza Polski, a wybrał klub, w którym będzie miał zagwarantowaną możliwość gry w podstawowym składzie. Szybko podpisał kontrakt z zespołem z Katowic. – Wierzyłem w projekt, który tu powstał. Nie sądziłem, że podpisałem umowa za wcześnie. Chciałem trafić do klubu, w którym będę miał szansę być podstawowym zawodnikiem, a nie zmiennikiem czy zadaniowem. W ZAKSIE nie grałem tyle, ile bym sobie tego życzył. Zapewniono mnie, że do GKS-u przychodzę z perspektywą na bycie szóstkowym siatkarzem. Zaufano mi i mam nadzieję, że się odwdzięczyłem – zaznaczył jeden z filarów drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza.

Katowicki zespół jest jednym z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. Mimo że runda zasadnicza nie została jeszcze dokończona, to obecnie zajmuje on szóste miejsce. – Nie mamy powodów do niezadowolenia z sezonu niezależnie od tego, kiedy się skończy. Nie wiem, czy jeszcze zagramy jakikolwiek mecz. Mam nadzieję, że tak, ponieważ nasza drużyna prezentuje siatkówkę, która może się podobać. Pod względem charakterów jesteśmy świetnie dobranym zespołem – podkreślił Szymura, według którego drużyna została dobrze skomponowana, a szansę wykorzystali zawodnicy, którzy wcześniej w swoich klubach nie odgrywali pierwszoplanowej roli. – Trener i dyrektor sportowy dobrali do składu chłopaków, którzy byli wcześniej drugimi i trzecimi na pozycjach w swoich drużynach. Chcieli się pokazać i udowodnić, że mogą występować w pierwszej szóstce. To rozwiązanie się obroniło – dodał siatkarz GKS-u.

Ma on już za sobą także występy w reprezentacji Polski. Zagrał między innymi w Pucharze Świata, w którym biało-czerwoni stanęli na podium. – Sezon kadrowy prawie się skończył, a trener zadzwonił, czy nie chciałbym pojechać do Japonii na Puchar Świata, by zagrać dwa, trzy mecze, ponieważ koledzy będą potrzebować odpoczynku. Od razu się zgodziłem – zaznaczył przyjmujący GKS-u, który nie robi sobie nadziei związanych z grą w igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale wierzy, że w kolejnych latach częściej będzie miał możliwość występowania w biało-czerwonych barwach. – Myślę, że szansę dostanę w kolejnych latach – zakończył Rafał Szymura.

źródło: opr. własne, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved