Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rafał Szymura: Mam nadzieję, że przywieziemy medal

Rafał Szymura: Mam nadzieję, że przywieziemy medal

Meczem z Kubą reprezentacja Polski rozpocznie w piątek udział w mistrzostwach świata U23 w kairskim National Stadium Complex. – Mam nadzieję, że wrócimy do kraju z medalem – mówi Rafał Szymura, przyjmujący biało-czerwonych.

Jesteście zadowoleni z okresu przygotowawczego do mistrzostw świata U23?Rafał Szymura: – Tak. Mieliśmy miesiąc czasu na przygotowania, ale  przepracowaliśmy go intensywnie. Mam nadzieję, że z Egiptu przywieziemy medal.

Jak ocenia pan ostatnie mecze sparingowe z Brazylią?

Sparingi z Brazylią były nam bardzo potrzebne, ponieważ nikt z nas nie grał setów do 15 punków. Poza tym mogliśmy sprawdzić, na jakim jesteśmy sportowym poziomie. Uważam, że mecze stały na naprawdę dobrym poziomie, choć sądzę że mogliśmy zagrać jeszcze lepiej. Niemniej maksimum swoich możliwości chcemy zaprezentować podczas turnieju w Egipcie.

Pana zdaniem, które drużyny będą najtrudniejszym przeciwnikiem?

Moim zdaniem pierwsze dwa mecze w turnieju będą najważniejsze. Zagramy  w nich z Kubą i Brazylią. O reszcie drużyn trudno cokolwiek więcej powiedzieć. Podczas turnieju będzie obserwować ich grę i układać taktykę pod dany zespół.  

Turniej w Egipcie zostanie rozegrany według zmienionych przepisów. Musieliście poświęcić dużo czasu, żeby przyzwyczaić się do nowych zasad?

Zasady zmieniły się tylko odnośnie zagrywki. Po jej wykonaniu nie możemy wchodzić w boisko. Myślę, że każdy dość szybko się do tego przyzwyczaił. Mniej więcej po tygodniu nikt nie miał już żadnych problemów z wykonaniem zagrywki i opanował wyskok. Czasami pojawiał się problem z ostrością zagrywki, ale każdy z nas wybierał swojej kierunki serwisu i z dnia na dzień było coraz lepiej.

Które drużyny pana zdaniem mają największe szanse na medale mistrzostw świata U23?

Myślę, że mniej więcej te same drużyny, które podczas mistrzostw świata U21 były na podium, czyli Rosja, Argentyna i Brazylia. Mam jednak nadzieję, że my będziemy czarnym koniem tego turnieju i do kraju wrócimy z medalem.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved