Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Szymura: AZS Częstochowa będzie waleczną drużyną

Rafał Szymura: AZS Częstochowa będzie waleczną drużyną

fot. archiwum

W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu PlusLigi AZS Częstochowa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1:3, akademicy z Częstochowy pozostawili po sobie jednak dobre wrażenie. – Cieszymy się, że nasza gra wyglądała całkiem dobrze i byliśmy w stanie grać na równi z aktualnym mistrzem kraju – powiedział tuż po zakończeniu meczu Rafał Szymura.

Przegraliście na inaugurację nowego sezonu z Resovią Rzeszów 1:3, ale zostawiliście po sobie bardzo dobre wrażenie, jak ty oceniasz to spotkanie?

Rafał Szymura: To prawda, zagraliśmy dobre spotkanie i mimo tej porażki sądzę, że możemy być zadowoleni ze swojej postawy, chociaż oczywiście czujemy niedosyt, bo mogliśmy w tym spotkaniu ugrać więcej. Jednak mamy nowy zespół, który już w pierwszym meczu i to z tak mocnym rywalem rozegrał dobre spotkanie, więc jesteśmy pełni nadziei na przyszłość.Czego w takim razie zabrakło wam, aby wygrać to spotkanie albo zdobyć choćby punkt?

Myślę, że popełniliśmy zbyt dużo błędów własnych. Następnie Resovia przycisnęła nas nieco zagrywką i wykorzystywała swoje kontry. Graliśmy z mistrzem kraju i wiemy, że tak klasowy zespół wykorzystuje najmniejsze błędy przeciwników.

Jesteś jednym z nielicznych zawodników AZS-u Częstochowa, który w zeszłym sezonie reprezentował biało-zielonych. Czy zgadzasz się, że obraz gry waszego zespołu wygląda zupełnie inaczej niż w poprzednim sezonie?

Zdecydowanie tak. Nasz trener Michał Bąkiewicz zwraca dużą uwagę na zaangażowanie oraz wolę walki, której w tym meczu nie można nam odmówić. Walczyliśmy od pierwszej do ostatniej akcji tego spotkania i myślę, że nasi kibice to doceniają. Jestem przekonany, że będziemy bardzo ambitną i waleczną drużyną w tym sezonie.

Jak oceniasz atmosferę panującą w hali podczas spotkania?

Atmosfera była naprawdę świetna. Na mecz przybyło wielu kibiców, którzy od początku spotkania nas wspierali. Dziękujemy im za to i mamy nadzieję, że na kolejnych meczach też tak będzie, bo nie da się ukryć, że zdecydowanie lepiej gra się przy pełnych trybunach, które cię wspierają.

Jakie cele drużynowe macie przed tym sezonem oraz jakie cele indywidualne postawiłeś sam przed sobą?

Jako drużyna założyliśmy sobie, że zakończymy sezon na wyższym miejscu niż roku temu (śmiech), a tak na poważnie to będziemy dawać z siebie wszystko, walczyć w każdym meczu i zobaczymy, co z tego wyjdzie na koniec sezonu, ale z dużymi nadziejami i optymistycznie patrzymy w przyszłość. A indywidualnie będę chciał wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej szóstce i jak najwięcej grać w PlusLidze w barwach AZS-u, a w niedalekiej przyszłości, jak dobrze pójdzie, znaleźć się w kadrze reprezentacji Polski.

Nowy system PlusLigi jest:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved