Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański zagra w MKS-ie Będzin

Rafał Sobański zagra w MKS-ie Będzin

​​​​​​​ – Spodobała mi się wizja budowy zespołu, jak i samo podejście osób związanych z klubem w stosunku do mnie. Duży wpływ na moją decyzję miał też trener Jakub Bednaruk, z którym zapatruję się na bardzo ciekawą współpracę – powiedział Rafał Sobański, nowy przyjmujący zespołu z Będzina. 

Rafał Sobański spędził pięć ostatnich sezonów w Katowicach, gdzie z tamtejszą GieKSą sięgał kolejno po mistrzostwo II i I ligi oraz zajmował 10., 11. i 8. miejsce w PlusLidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dotąd 78 meczów (242 sety), w których punktował 554 razy (448 atakiem, 56 zagrywką i 50 blokiem).Pięciokrotnie występował przeciwko swojemu nowemu pracodawcy.  – Na pewno były to spotkania z gatunku tych wyjątkowych, zarówno pod względem emocji na trybunach, jak i układu tabeli. Były to mecze derbowe, bardzo ważne dla kibiców, co mogliśmy odczuć i na boisku, i poza nim. Wyniki były różne, ale już samo uczestnictwo w takich spotkaniach było naprawdę ciekawym przeżyciem – wspominał przyjmujący, wybrany MVP ostatniej katowicko-będzińskiej konfrontacji.

Rafał Sobański to drugi siatkarz, po TJ-u Sandersie, pozyskany przez MKS. W międzyczasie nowy kontrakt z klubem podpisał także Rafał Faryna. – Mam nadzieję, że stworzymy ciekawą i bardzo pracowitą drużynę, która sprawi w lidze niejedną niespodziankę. Nigdy nie będzie odpuszczać i zawsze będzie walczyć do samego końca – zakończył nowy nabytek ekipy z Będzina.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved