Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański: To będzie dobre przetarcie

Rafał Sobański: To będzie dobre przetarcie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przed siatkarzami GKS-u Katowice kolejny sprawdzian przed startem PlusLigi. W piątek 14 września rozegrają sparing z Jastrzębskim Węglem w Łaziskach Górnych. – Na najbliższych turniejach i sparingach będziemy testować to, nad czym pracujemy w hali tak, by perfekcyjnie zafunkcjonowało już w meczach o punkty – mówi Rafał Sobański.

Jesteście po turnieju we Włoszczowie, gdzie GKS zajął 2. miejsce. Jak oceniasz występ w tej imprezie?Rafał Sobański:Takie turnieje są nam bardzo potrzebne. W GKS-ie jestem już trzeci rok pod okiem trenera Piotra Gruszki i co roku pojawiają się nowe elementy na treningach, które trener stara się nam wprowadzać. Praktykujemy je na zajęciach i staramy przełożyć na mecze. Na najbliższych turniejach i sparingach będziemy testować to, nad czym pracujemy w hali tak, by perfekcyjnie zafunkcjonowało już w meczach o punkty.

W najbliższy piątek zagracie sparing z Jastrzębskim Węglem w Łaziskach Górnych. Przygotowujecie się specjalnie do tego pojedynku?

– Myślę, że przygotowania do samego sparingu nie różnią się niczym innym od stałych treningów z poprzednich tygodni. Jesteśmy w takim momencie, że po prostu ciężko pracujemy i tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek przygotowaniu się pod danego przeciwnika. Mamy swoje stałe elementy, próbujemy nowych i udoskonalamy je. Jedyne, czego możemy się obawiać, to momenty stresowe, gdzie dadzą o sobie znać nasze stare nawyki, które pragniemy wyeliminować. Cały czas próbujemy budować w swoich głowach przekonanie, że to, co nowe, przyniesie nam w przyszłości korzyść

Jastrzębski Węgiel będzie również naszym rywalem w towarzyskim turnieju w Legnicy (22-23 września). Na turnieju pojawi się też ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cuprum Lubin. Sparingi z tak mocnymi rywalami dają wiele przed sezonem?

– Potencjalnie są to lepsze zespoły od nas. Jednak sport jest pod tym względem piękny, że jeśli ktoś trafi na dobrą dyspozycję dnia, to tak naprawdę każdy może wygrać z każdym. Cieszymy się na takie spotkania. Przeciwnicy na takim poziomie najszybciej pokażą nam nasze błędy, które będziemy mogli wyeliminować jeszcze przed sezonem. Zobaczymy też, które elementy będą nam już wychodzić. To będzie dobre przetarcie. Takie mecze są nam jak najbardziej potrzebne i cieszymy się, że sztab szkoleniowy dał nam możliwość sprawdzenia się przed ligą w tylu meczach.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved