Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański: Nie możemy tracić punktów seriami

Rafał Sobański: Nie możemy tracić punktów seriami

fot. Jacek Cholewa

– Szkoda pierwszego i trzeciego seta, w którym graliśmy na równi z rywalami do stanu 20:20. Później coś się zacięło – powiedział przyjmujący GieKSy, Rafał Sobański, po przegranym meczu z MKS-em Będzin. Przed beniaminkiem PlusLigi jednak większy sprawdzian – pojedynek z mistrzami Polski, który odbędzie się w sobotę o 20.00 w szopienieckiej hali.

Mecz w Sosnowcu zapowiadał się na niezwykle wyrównany i taki był. Zwłaszcza w pierwszych trzech setach. Jak oceniasz to spotkanie?Rafał Sobański:Mecz był wyrównany od pierwszej piłki. Dwa punkty zdobywaliśmy my, a kolejne dwa przeciwnik. Nasz problem polegał tylko na tym, że w pierwszym i trzecim secie graliśmy tak do stanu 20:20. Później popełniliśmy proste błędy, rywale odskakiwali i wygrywali seta. To bardzo boli, bo wiemy, że na pewno nie jesteśmy gorsi od przeciwnika, choć wynik czwartego seta mógłby na to wskazywać. Przegraliśmy jednak z MKS-em i trzeba się z tym pogodzić.

Najbardziej można żałować trzeciego seta, w którym prowadziliście kilkoma punktami, ale w końcówce to rywale byli lepsi.

– Niestety, w tym fragmencie popełniliśmy błędy. Nawet nie wymuszone, ale proste, które normalnie nam się nie przytrafiają. Niestety, tak się stało. W podobnych okolicznościach przegraliśmy pierwszego seta.

Mecz w Sosnowcu był bardzo trudny, ale za tydzień GieKSę czeka najtrudniejsze zadanie, a więc mecz z mistrzem Polski. Co trzeba zmienić w przeciągu tygodnia?

– Gramy z mistrzem Polski, więc to najtrudniejszy mecz z możliwych. Pewnie podejdziemy do niego z innym nastawieniem, bo wiadomo, że to ZAKSA będzie faworytem. Jeśli jednak trafimy na nasz dobry dzień i wykorzystamy nasze najmocniejsze atuty, to zaprezentujemy się dobrze na tle tak wielkiego rywala i powalczymy o punkty.

Nad czym będziecie pracować?

– To pytanie do trenerów. Przede wszystkim nie możemy tracić punktów seriami. Zdarzało się, że po naszym błędzie zamiast jednego, tracimy dwa albo trzy punkty. Wtedy przeciwnik odjeżdża i ciężko odrobić straty. Gdy nie ma przestojów, to od razu gra się lepiej. Było to widać w drugim secie dzisiejszego meczu. Od razu objęliśmy wysokie prowadzenie, które spokojnie kontrolowaliśmy do końca. Tak musimy grać w kolejnych meczach.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved