Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański: Mamy coś do udowodnienia

Rafał Sobański: Mamy coś do udowodnienia

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Fatalna seria porażek już za nami. W każdym następnym meczu będziemy starali się zdobywać punkty tak, by na koniec sezonu zasadniczego być zadowolonym z zajętej lokaty – mówi przyjmujący GKS-u Katowice, Rafał Sobański.

Po ostatnim zwycięstwie z Cerradem Czarnymi Radom chyba wszyscy odetchnęliście z ulgą?Rafał Sobański:Z pewnością złapaliśmy oddech po ostatnim złym okresie. Wiedzieliśmy, że ta praca, którą ciągle wykonujemy na treningach, musi przynieść efekty. Cieszymy się, że zła seria została przerwana i w końcu mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Mam nadzieję, że teraz pójdziemy za ciosem i będziemy zdobywać kolejne punkty.

Szansa na powiększenie dorobku punktowego już w najbliższą sobotę. W Bydgoszczy zagracie z Łuczniczką, która pokonała GKS w pierwszej rundzie.

– Mamy coś do udowodnienia zespołowi z Bydgoszczy, który wygrał z nami w Spodku. Niestety w tamtym meczu zaprezentowaliśmy się słabo. Wiemy jednak, że stać nas na zwycięstwo i z pewnością jedziemy tam z myślą, by przywieźć do Katowic trzy punkty.

W poprzednim sezonie mecz w hali Łuczniczka zakończył się tie-breakiem. To chyba trudny teren?

– Rzeczywiście to spora hala. Ciężko gra się na obiekcie o takich gabarytach. Naszym rywalem nie będzie jednak obiekt, a bydgoski zespół. Naprawdę musimy się sprężyć i pokazać z jak najlepszej strony, by ugrać zwycięstwo. W poprzednim sezonie mecz w Bydgoszczy był bardzo ciężki i wyrównany. Podobnego można się spodziewać w sobotę.

Ostatnio GKS miał dwa tygodnie przerwy, jednak za wami już szesnaście spotkań PlusLigi. Zmęczenie daje o sobie znać?

– Za nami spora liczba meczów i nasze ciała gdzieś odczuwają zmęczenie. Taka jest jednak nasza praca. Trenujemy z Andrzejem Zahorskim i dzięki temu jesteśmy świetnie przygotowani fizycznie na cały sezon. Pod ręką są także nasi fizjoterapeuci Adrian i Kuba, którzy trzymają nas w jak najlepszym zdrowiu. Nie ma się co oszukiwać. W tak długim i trudnym sezonie nie unikniemy zmęczenia i drobnych kontuzji. Ważne, aby nie pojawiały się poważne urazy. Zaciskamy zęby i dalej ciężko pracujemy, bo każdy zespół jest w takiej samej sytuacji.

Rozpoczęliście rundę rewanżową PlusLigi. Jakie miejsce GKS-u w tabeli będzie dla ciebie satysfakcjonujące po jej zakończeniu?

– Jak najwyższe. Gdzieś w naszych głowach krąży konkretna lokata, ale my będziemy robić wszystko, by być w tabeli jak najwyżej. Chcemy po sezonie powiedzieć sobie, że daliśmy z siebie maksa i zajęliśmy miejsce, na które zapracowaliśmy.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved