Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Sobański: Będziemy do końca grali o fazę play-off

Rafał Sobański: Będziemy do końca grali o fazę play-off

fot. Klaudia Piwowarczyk

MKS Będzin wygrał ważny mecz z GKS-em Katowice i wciąż ma szanse gry w fazie play-off. Wyróżniającym się zawodnikiem w tym meczu był przyjmujący będzinian Rafał Sobański. – Do końca będziemy walczyli o możliwość gry w play-off, w tych pozostałych meczach mamy szansę zdobyć punkty – powiedział siatkarz.

Jak to jest zagrać przeciwko klubowi, w którym spędziło się pięć sezonów?Rafała Sobański: – Tym razem zagraliśmy fajnie, wygraliśmy z GKS-em. W pierwszej rundzie powrót do Szopienic był dla mnie był ciężki, ponieważ ja przegrałem z chorobą, a drużyna przegrała mecz (MKS uległ katowiczanom 1:3- przyp.red), więc podwójny pech. W rewanżu zgarnęliśmy pełną pulę punktów, zagraliśmy to co potrafimy, wywieraliśmy presję na zagrywce i to przyniosło efekty w tym spotkaniu.

Czy zagrywka była kluczem do zwycięstwa w tym meczu? Pan w tym elemencie spisał się bardzo dobrze.

– Cały czas powtarzamy wszystkim, że w hali w Sosnowcu musimy dyktować warunki gry, to jest nasz duży atut. Tym elementem ustawiamy sobie grę i mam nadzieję, że w kolejnych dwóch meczach z AZS-em Olsztyn oraz Ślepskiem Suwałki pokażemy się z dobrej strony w tym elemencie.

Czy wejście Artura Ratajczaka w trzecim secie przy stanie 18:20 pomogło wam?

– Za szybko uwierzyliśmy, że mecz jest wygrany, straciliśmy koncentrację, za bardzo byliśmy pewni siebie, wcześniej w tym secie prowadziliśmy 10:6. Cały ten set mogliśmy mieć pod swoją kontrolą. Jak to u nas bywa, popełniliśmy kilka błędów własnych z rzędu i nasza gra się posypała. Te błędy powielamy dalej, na szczęście tym razem nam się udało. Z drugiej strony GKS popełnił też sporo błędów własnych i to nam też pomogło odnieść zwycięstwo.

Jak ocenia pan szanse gry MKS-u w fazie play-off?

– Do końca sezonu zasadniczego pozostało pięć meczów, mamy o co grać. Będziemy walczyli do końca, w każdym meczu będziemy chcieli zdobyć punkty, mamy taką szansę. Z drugiej strony ta liga jest bardzo wyrównana, my musimy zrobić swoje i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak pokazuje tabela mogą być bardzo duże przetasowania pomiędzy siódmym a dwunastym zespołem.

Jak odnaleźliście się po tym ciężkim początku ligi, wszak przegraliście siedem meczów z rzędu?

– Wiedzieliśmy, że pracujemy dobrze. Przez cały czas szukaliśmy przyczyny naszych porażek, pomimo tego przegrywaliśmy mecze. W tych przegranych spotkaniach prezentowaliśmy się dobrze, w końcówkach setach popełniliśmy błędy, tak jak to miało miejsce w meczu z GKS-em i gdzieś te sety nam uciekały. Mamy taką grupę ludzi oraz sztab szkoleniowy, że nie było rozmowy ani myśli o spadku. Nasze plany zostały zweryfikowane, do tych planów teraz wracamy. Nie było mowy o załamaniu, wiedzieliśmy że przyjdzie moment przełamania. Do tego przyczyniło się nasze zwycięstwo w Olsztynie (MKS wygrał 3:2 – przyp. red). Cieszymy się z całą drużyną że jesteśmy razem, że możemy razem trenować, ta dobra atmosfera przenosi się poza halę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved