Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Rafał Mardoń: Trener Micelli nie jest jedynym, który odpowiada za wynik drużyny

Rafał Mardoń: Trener Micelli nie jest jedynym, który odpowiada za wynik drużyny

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów przegrały półfinałową rywalizację z ŁKS-em Commercecon Łódź, natomiast po porażce władze rzeszowskiego klubu zdecydowały się rozwiązać przedłużoną niewiele wcześniej umowę z trenerem Lorenzo Micellim. –  Teraz wyniki są niezadowalające, więc podjęliśmy decyzję, że trzeba coś zmienić. Zdajemy sobie sprawę, że trener Micelli nie jest jedynym, który odpowiada za wynik drużyny – mówił w rozmowie z protalem nowiny24.pl prezes rzeszowskiego klubu, Rafał Mardoń.

Jeszcze w marcu wydawało się, że Developres SkyRes Rzeszów jest fali wznoszącej i ma spore szanse na sięgnięcie po najwyższe trofea na polskich parkietach. Wtedy też zdecydowano się przedłużyć umowę ze szkoleniowcem rzeszowianek, Lorenzo Micellim. – Umowę przedłużyliśmy jeszcze przed Pucharem Polski, kiedy byliśmy na topie – mówił Rafał Mardoń, prezes klubu ze stolicy Podkarpacia. – W tym samym czasie rozpoczęliśmy rozmowy z zawodniczkami i wydawało się to bardzo dobrą decyzją wówczas. Ogłosiliśmy to kilkanaście dni później, bo przed ważnymi meczami nie chcieliśmy mieszać siatkarkom w głowach – dodał Mardoń.Potem jednak rzeszowianki przegrały w finale Pucharu Polski, a następnie nie awansowały również do wielkiego finału Ligi Siatkówki Kobiet, w półfinale musiały uznać wyższość ŁKS-u Commerceecon Łódź. –  Teraz wyniki są niezadowalające, więc podjęliśmy decyzję, że trzeba coś zmienić. Zdajemy sobie sprawę, że trener Micelli nie jest jedynym, który odpowiada za wynik drużyny, jest cały sztab, drużyna, ale ostatecznie to trener odpowiada za całokształt – skomentował decyzję klubu prezes.

Do końca rozgrywek, w których Developres będzie walczyć o brązowy medal, zespół poprowadzi Bartłomiej Dąbrowski, dotychczasowy asystent włoskiego szkoleniowca. – Do końca sezonu nie chcemy nic zmieniać. Drużynę poprowadzi trener Dąbrowski, myślę, że sobie poradzi – zapowiedział Rafał Mardoń. – Tak naprawdę to niewiele zostało tego czasu. Większość zajmą podróże do Polic i z powrotem. Jak skończy się sezon, to zastanowimy się co dalej – dodał prezes rzeszowskiego klubu.

Cały materiał w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved