Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Faryna: Liczą się dwa punkty

Rafał Faryna: Liczą się dwa punkty

fot. MKS Będzin

Bardzo istotne zwycięstwo odnieśli w piątek siatkarze MKS-u Będzin. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka po tie-breaku pokonali Visłę Bydgoszcz i opuścili ostatnie miejsce w tabeli. To była trzecia wygrana będzinian w sezonie.  Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał atakujacy MKS-u Rafał Faryna. 

Dla obu drużyn było to istotne spotkanie, gdyż znajdują się one na samym końcu ligowej tabeli.  Najprawdopodobniej bydgoszczanie i będzinianie będą rywalizować w ostatecznym rozrachunku o utrzymanie w PlusLidze.  Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został  atakujący gości, Rafał Faryna. Zdobył on dla swojego zespołu 23 punkty przy blisko 60% skuteczności ataku.– Cieszę się ze statuetki MVP, ale najważniejsze jest zwycięstwo. Liczą się dwa punkty i fakt, że nie jesteśmy już na ostatnim miejscu w tabeli – przyznał po spotkaniu atakujący MKS-u Będzin. Dla drużyny prowadzonej przez Jakuba Bednaruka był to przedostatni mecz w 2019 roku.  Jeszcze jeden czeka ten zespół dokładnie w drugi dzień świąt.  – Teraz jedziemy do Suwałk i wiemy, że tam będzie ciężka walka o punkty. Jesteśmy jednak dobrej myśli, gramy swoje i na chwilę obecną skupiamy się na meczu ze Ślepskiem, a nie na tabeli – przyznał Faryna.

Będzinianie  mieli szansę nawet na zdobycie kompletu punktów. – Trochę nam uciekł czwarty set, prowadziliśmy czteroma czy pięcioma punktami i nasza gra znowu zaczęła falować. Najważniejsze, że tie break rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść i możemy jechać do domu z uśmiechem na twarzy – zakończył Rafał Faryna.  MKS czeka teraz powrót do domu, krótki odpoczynek i w pierwszy dzień świąt wyjazd do Suwałk. O  rodzinnych świętach MKS może zatem zapomnieć.

źródło: inf. własna, youtube - MKS Będzin

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved