Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Faryna: Jesteśmy zgraną drużyną, pokażemy charakter oraz dobrą siatkówkę

Rafał Faryna: Jesteśmy zgraną drużyną, pokażemy charakter oraz dobrą siatkówkę

fot. MKS Będzin

MKS Będzin wygrał trzy ostatnie mecze w PlusLidze za komplet punktów. W meczu przeciwko Czarnym Radom najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Rafał Faryna. – Z meczu na mecz gramy coraz lepiej, jesteśmy drużyną z charakterem, zaprezentujemy dobrą grę w kolejnych meczach – powiedział atakujący będzinian.

W dwóch ostatnich meczach MKS-u Będzin został pan wybrany MVP, chyba nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć?Rafał Faryna: Bardzo się z tego cieszę że zagrałem na takim poziomie, kolejne trzy punkty zostały u nas (Rafał Faryna w cały meczu zdobył 27 punktów w tym 22 w ataku oraz 5 bezpośrednio z zagrywki, miał 615 skuteczność w ataku – przyp. red). Takie wygrane wywołują w nas dodatkową mobilizację, nasze utrzymanie jest blisko, ale trzeba pamiętać że do końca ligi jest jeszcze daleko. Musimy się skupić na kolejnym spotkaniu, o tym meczu z Czarnymi musimy już zapomnieć.

W pierwszej rundzie przegrywaliście mecz za meczem, często podróżowaliście. Teraz karta się odwróciła, macie więcej spotkań u siebie. Czy to wam pomaga?

– Zdecydowanie tak, w pierwszej rundzie mieliśmy dziewięć meczów wyjazdowych, a wiadomo że na wyjazdach gra się zdecydowanie ciężej. Poza tym w naszej drużynie doszło do roszad kadrowych TJ Sanders oraz Fayazi od nas odeszli. W ten sposób trudno myśleć o konstruktywnej grze, obecnie złapaliśmy ten rytm meczowy. Musimy wykorzystywać własną halę oraz zagrywkę, która poprowadziła nas do zwycięstwa.

W czwartym secie pana dobre zagrywki i kontratak sprawiły że powróciliście do swojego poziomu. Czy w wasze poczynania nie wkradło się zwątpienie, wszak przegraliście trzeciego seta?

– W nasze poczynania wkradło się rozluźnienie, zawodnicy z Radomia zaczęli punktować w polu zagrywki. Dobrze spisał się Brender Sander, punktował Karol Butryn i to był klucz do wygrania tego seta przez zespół gości. W czwartym secie powróciliśmy do swojej dobrej gry i dzięki temu odnieśliśmy zwycięstwo. Rotacja w naszym składzie jest, przyjmujący cały czas się zmieniają. W przypadku atakujących Michał zagrał całą pierwsza rundę, a ja gram teraz.

Forma, którą pan prezentuje na boisku idzie w górę. Czy te trzy sezony spędzone w Będzinie pomogły panu?

– Bardzo mi pomogły, przyszedłem do Będzina z Hajnówki i był to dla mnie przeskok, w Będzinie był zdecydowanie wyższy poziom niż w I lidze. Liczę na to że im dalej w las tym będzie lepiej.

Macie obawy przed następnymi spotkaniami, wszak gracie po dwa mecze tygodniowo, a kolejne tygodnie nie zapowiadają się łatwo?

– Jesteśmy fizycznie przygotowani do tych spotkań. Tą pracę którą wykonywaliśmy i wykonujemy w czasie wolnym oraz w okresie świątecznym i wakacyjnym w zupełności wystarcza na cały sezon. Cieszy nas fakt, że odskoczyliśmy zespołowi z Bydgoszczy, my jednak nie patrzymy w tabelę, musimy się skupić na swojej własnej grze. Gdybyśmy patrzyli na tabelę to w pierwszej rundzie musielibyśmy grać jeszcze lepiej niż potrafimy. Źle nie graliśmy, ale czegoś nam brakowało w decydujących momentach. Jesteśmy drużyną z charakterem i na pewno pokażemy w lidze ten charakter i dobrą siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved