Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Rafał Buszek: Nie zmieniamy swojej filozofii

Rafał Buszek: Nie zmieniamy swojej filozofii

Pięć meczów, pięć zwycięstw i komplet punktów. Oto dorobek ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w tej edycji Ligi Mistrzów. We wtorek podopieczni Ferdinando de Giorgiego bez straty seta pokonali ekipę Noliko Maaseik. – Wiemy, że wystarczał nam tylko punkt w tym meczu, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, ale nie zmieniamy swojej filozofii. Każdy mecz chcemy wygrać niezależnie od rywala i składu, w jakim występujemy – zapewnił przyjmujący kędzierzynian, Rafał Buszek.

Wicemistrzowie Belgii do Kędzierzyna-Koźla przyjechali znacznie osłabieni. Zabrakło między innymi kapitana Noliko Maaseik, a także podstawowego rozgrywającego. – Naszym celem było w tym meczu zwycięstwo i to jak najszybsze. Rywale mieli swoje problemy kadrowe. Kilku siatkarzy w drużynie Noliko brakowało. Trudno powiedzieć, czy to miało wpływ na wynik, bo jednak u nich też wygraliśmy 3:0. Na pewno miało jednak wpływ na ich grę – przyznał Rafał Buszek. Przyjmujący mistrzów Polski podkreślił jednocześnie, że jego zespół walczył o pełną pulę, choć wygrana w dwóch setach gwarantowała ekipie z Opolszczyzny utrzymanie pozycji lidera. – Ważne, że udało się wygrać w trzech setach. Wiemy, że wystarczał nam tylko punkt w tym meczu, żeby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie, ale nie zmieniamy swojej filozofii. Każdy mecz chcemy wygrać niezależnie od rywala i składu, w jakim występujemy.

Siatkarzom z Kędzierzyna-Koźla zależało na tym, aby jak najszybciej zakończyć mecz i dzięki temu zaoszczędzić siły. – Ważne, że graliśmy tylko trzy sety. Jesteśmy w takim momencie sezonu, że nagromadzenie spotkań jest duże. Nie straciliśmy zbyt wiele sił i to ważne w kontekście kolejnych spotkań ligowych – mówił natomiast Łukasz Wiśniewski. Trener Ferdinando de Giorgi mógł pozwolić sobie również na wiele zmian w składzie. – W tym meczu dłużej mogli pograć zawodnicy rezerwowi i to też jest wielki plus. W meczu z mistrzem Belgii ci, którzy wchodzili z ławki, pokazali, że stanowią dużą siłę naszego zespołu – zauważył środkowy, a jego kolega, Patryk Czarnowski, dodał:  – Problemy rywali znaliśmy, ale przede wszystkim skupialiśmy się na sobie. Bardzo dobrze nam idzie zarówno w naszej lidze, jak i Lidze Mistrzów i naszym celem jest zwycięstwo w każdym meczu – podsumował zawodnik mistrzów Polski. ZAKSA kolejny mecz rozegra już w sobotę, a jej ligowym rywalem będzie GKS Katowice.