Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rafał Buszek: Zaliczyliśmy mały falstart

Rafał Buszek: Zaliczyliśmy mały falstart

fot. Aleksandra Twardowska

Nie tak biało-czerwoni wyobrażali sobie otwarcie mistrzostw Europy. Ponad 60-tysięczna publiczność zgromadzona na Stadionie Narodowym była świadkiem dość gładkiego zwycięstwa reprezentacji Serbii. – Mam nadzieję, że będziemy grać do końca, a to był tylko mały falstart – przyznał Rafał Buszek, przyjmujący reprezentacji Polski.

Pierwszy mecz w grupie A mógł otworzyć Polakom znacznie łatwiejszą drogę do awansu. Tymczasem po spotkaniu, pomimo ogromnego sukcesu organizacyjnego, pozostał niesmak. – Nie mogę być zadowolony z tego, jak rozpoczęliśmy cały turniej. Jest to jednak dopiero pierwsze spotkanie, przed nami dużo grania. Mam nadzieję, że będziemy grać do końca, a to był tylko mały falstart – powiedział zaraz po meczu Rafał Buszek, który pojawił się na boisku w trzecim secie, by wzmocnić kulejące w polskiej ekipie przyjęcie.Pomimo zrywów biało-czerwonych trudno było nie odnieść wrażenia, że to Serbowie cały czas narzucali rytm gry i spokojniej rozgrywali swoje akcje. – Serbowie zasłużenie wygrali cały mecz i można powiedzieć, że ciągle go kontrolowali. To spotkanie nam nie wyszło, myślę, że nikt nie jest zadowolony z tego, jak ten mecz wyglądał. Pewnie każdy wyobrażał sobie, że wszystko potoczy się praktycznie odwrotnie, tymczasem przegraliśmy dosyć gładko – dodał Buszek. Odniósł się także do miejsca rozegrania meczu otwarcia mistrzostw Europy. – To jest fantastyczna rzecz móc zagrać przed taką publicznością i w takim miejscu. Każdy chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety, Serbowie zagrali od nas dużo lepiej – dodał przyjmujący reprezentacji prowadzonej przez Ferdinando de Giorgiego.

Obie ekipy nie ustrzegły się błędów własnych czy też grzechów drobnych niedokładności, rzutujących jednak na jakość gry. – Było dość dużo zepsutych zagrywek. Wiadomo, że inaczej gra się w hali, inaczej na tak dużym obiekcie. Szanse były jednak równe, bo tak samo Serbowie mieli zaledwie kilka treningów, by przyzwyczaić się do gry na stadionie – zauważył Buszek.

Na co stać biało-czerwonych w mistrzostwach Europy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved