Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Po to się trenuje, żeby grać

Rafał Buszek: Po to się trenuje, żeby grać

Ponownie pięciu setów potrzebowali siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, by pokonać Jastrzębski Węgiel. Grający bez kontuzjowanego Kevina Tillie kędzierzynianie przegrali dwa pierwsze sety, jednak po dziesięciominutowej przerwie odwrócili wynik i ostatecznie wygrali 3:2. – To są ciężko zdobyte dwa punkty – przyznał Dominik Witczak.

Początkowe akcje spotkania pomiędzy Jastrzębskim Węglem a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle rozgrywały się pod dyktando gospodarzy. Dwa wygrane do 23 sety sprawiły, że siatkarze z Jastrzębia-Zdroju byli o krok od zdobycia ważnych trzech punktów. Po dziesięciominutowej przerwie rozkład sił na boisku uległ zmianie i to mistrzowie Polski przejęli inicjatywę, doprowadzając do tie-breaka, a następnie wygrywając spotkanie. – Każdy spodziewał się, że z Jastrzębskim Węglem nie będzie łatwo. Dwa wcześniejsze nasze spotkania – w Pucharze Polski i lidze pokazały, że przebieg tego meczu nie był zaskoczeniem – powiedział Rafał Buszek. – Zespół z Jastrzębia-Zdroju to nie jest łatwy rywal. Grał wyśmienicie, kończył niesamowite akcje, dlatego tak ciężko się z nim gra – dodał przyjmujący ZAKSY.

Bilety na mecz pomiędzy ZAKSĄ a Jastrzębskim Węglem zostały wyprzedane. Według atakującego ZAKSY atmosfera pomogła gospodarzom w pierwszych dwóch partiach. – To są ciężko zdobyte dwa punkty – przyznał Dominik Witczak. – Nie brakowało wiele w pierwszych dwóch setach. Graliśmy trochę poniżej naszego poziomu. W tym meczu było widać, że jastrzębian poniosła atmosfera na sali, dodała im otuchy. Grali naprawdę dobrze, momentami bardzo dobrze i równo – stwierdził siatkarz ZAKSY. Szczególnie na początku kędzierzynianie mieli problemy z zatrzymaniem Jasona DeRocco oraz Salvadora Hidalgo Olivy. – Ryzykowali z trudnych piłek, podejmowali świetne wybory. Ciężko się z nimi grało. Cieszymy się, że po przerwie udało nam się poprawić grę tak, jak o to apelował trener. Wygrywaliśmy sety z większym dystansem. Było bardzo ciężko wywieźć stąd punkty, dlatego cieszymy się z tego zwycięstwa – powiedział drugi atakujący kędzierzyńskiego zespołu.

Kędzierzynianie przyjechali na mecz w osłabieniu. W składzie zabrakło Kevina Tillie, który boryka się z kontuzją barku. Z tego powodu od początku spotkania goście grali z duetem przyjmujących Deroo-Buszek. – Po to się trenuje, żeby grać i ja się cieszyłem, że mogłem wystąpić w tym meczu – stwierdził Rafał Buszek. – Dopisujemy dwa ważne punkty do ligowej tabeli, z czego jestem zadowolony – podkreślił.

źródło: zaksa.pl