Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Miejsce w tabeli nie odzwierciedla naszej gry

Rafał Buszek: Miejsce w tabeli nie odzwierciedla naszej gry

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Każdy mecz do końca sezonu będzie dla nas bardzo trudny i zdajemy sobie z tego sprawę. Cieszymy się tylko z tego, że nasza gra wygląda bardzo fajnie na ten moment. Jak będziemy tak grać, to z każdym przeciwnikiem do końca sezonu możemy skutecznie powalczyć – powiedział po wygranym spotkaniu z Treflem Gdańsk Rafał Buszek, przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów.

Asseco Resovia wygrywając z Treflem Gdańsk 3:1, odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu. Taka seria nie zdarzyła się wam jeszcze w tym sezonie.Rafał Buszek:Nasza gra wygląda już dużo lepiej, poza tym jednym trzecim setem, gdzie mieliśmy taki przestój i straciliśmy dużo punktów. W kolejnym jednak pokazaliśmy naszą dobrą grę i zdobyliśmy kolejne trzy punkty.

Po tych dwóch setach zanosiło się na szybkie wasze zwycięstwo, ale od trzeciej partii zaczęły się problemy i niewiele brakło, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny byłby tie-break.

– Wejście Szymona Jakubiszaka odmieniło zespół Trefla. Ten młody chłopak grał niesamowicie, zarówno na zagrywce, jak i w ataku. Rywale zaczęli grać dużo lepiej. W IV secie my już zagraliśmy podobnie jak w dwóch pierwszych partiach, ale oni też utrzymali swój wysoki poziom, stąd emocje do samego końca.

Co wydarzyło się takiego w zespole, że w ciągu dwóch tygodni przeszliście taką metamorfozę. Wygrywacie mecz za meczem i liczycie się w walce o play-off, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe.

– Tak naprawdę nie ma takiej jednej rzeczy, która wpłynęła na naszą postawę. W końcu gramy to, co powinniśmy grać i wygląda to dużo lepiej. Czujemy się ze sobą dobrze na boisku i czekamy na kolejne spotkanie. Każde zwycięstwo buduje. Wygrana z bełchatowianami dużo nam dała, potem wyjazd do niepokonanej ZAKSY, gdzie zagraliśmy jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie. Każdy ma świadomość tego, jak teraz gramy, a miejsce w tabeli nie odzwierciedla naszej gry.

Po tej serii zwycięstw spoglądacie w tabelę jak wygląda sytuacja i co musi się stać, żeby wskoczyć do szóstki?

– Na pewno każdy z nas wie, jaka jest sytuacja, wyniki itd., ale my naprawdę musimy się skupiać na każdym kolejnym spotkaniu. Każdy mecz musimy traktować jak ostatni w sezonie i najważniejszy.

Z każdym waszym kolejnym zwycięstwem miejsce w szóstce staje się jednak coraz bardziej realne…

– No tak, ale jak będziemy tylko patrzeć na tę szóstkę, to może nas zgubić. Lepiej koncentrować się z meczu na mecz.

Teraz przed wami wyjazd do Olsztyna, gdzie o komplet punktów wcale nie będzie tak łatwo…

– Każdy mecz do końca sezonu będzie dla nas bardzo trudny i zdajemy sobie z tego sprawę. Cieszymy się tylko z tego, że nasza gra wygląda bardzo fajnie na ten moment. Jak będziemy tak grać, to z każdym przeciwnikiem do końca sezonu możemy skutecznie powalczyć.

Ze swojej postawy Rafał Buszek też może być w końcu zadowolony. Wskoczył pan na wyjściowego składu i spisuje się bardzo dobrze.

– Cieszę się, że gram. Wiadomo, że liczymy na każdego zawodnika, bo jest jeszcze trochę spotkań do rozegrania i każdy może wejść w każdym momencie i pomóc drużynie.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved