Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Kolejne sety zagraliśmy zdecydowanie lepiej

Rafał Buszek: Kolejne sety zagraliśmy zdecydowanie lepiej

fot. Aleksandra Twardowska

Mistrzowie Polski w starciu z Cerrad Czarnymi Radom podnieśli z parkietu komplet punktów, a gospodarze inicjatywę mieli jedynie w premierowej odsłonie. Potem warunki dyktowali już podopieczni Andrei Gardiniego i całe spotkanie zamknęli w czterech setach. – Na pewno to dla nas ważne zwycięstwo, bo aktualnie jesteśmy w trakcie dość długiego wyjazdu. Do Radomia przyjechaliśmy prosto z Włoch, więc cieszy nas przede wszystkim fakt, że wygraliśmy za trzy punkty – powiedział Strefie Siatkówki przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Rafał Szymura.

Początek spotkania w Radomiu nie potoczył się po myśli kędzierzynian, którzy praktycznie od samego początku premierowej odsłony tracili kilka oczek do rywali z Mazowsza. Tę partię zespół Cerrad Czarnych wygrał dość pewnie, ale w następnych wyższy bieg wrzucili już mistrzowie Polski, rozstrzygając cały mecz na swoją korzyść w czterech odsłonach. – Na pewno kolejne sety zagraliśmy zdecydowanie lepiej i nie mówię, że gospodarze nie zagrali bardzo dobrze premierowej odsłony. Punktowali w niej chociażby zagrywką i nam dość ciężko grało się w tym secie. Tym bardziej więcej cieszymy się, że odwróciliśmy całe widowisko na naszą korzyść, a jednocześnie i nasza gra stała się lepsza – przyznał Rafał Buszek.PL: Czarni Radom – ZAKSA (galeria)

Dla ZAKSY Kędzierzyn-Koźle był to kolejny mecz, który zagrała na wyjeździe. Jeszcze w minioną środę ekipa z Opolszczyzny stoczyła pięciosetowy bój w Lidze Mistrzów, pokonując w Trydencie Trentino Volley. – Na pewno to dla nas ważne zwycięstwo, bo aktualnie jesteśmy w trakcie dość długiego wyjazdu. Do Radomia przyjechaliśmy prosto z Włoch, więc cieszy nas przede wszystkim fakt, że wygraliśmy za trzy punkty, bo już za chwilę jedziemy do Warszawy – podkreślił przyjmujący kędzierzynian. Mecz w Radomiu to jednak nie koniec wyjazdowych zmagań mistrzów Polski, którzy nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek i już we wtorek zmierzą się z ONICO Warszawa.

Jak do tej pory podopieczni Andrei Gardiniego z 21 rozegranych spotkań przegrali tylko jedno, w pozostałych meczach zdobywając 58 punktów. To daje kędzierzynian aż 11 oczek przewagi nad drugą i trzecią drużyną w tabeli PlusLigi i wydaje się, że ich zwycięstwo w sezonie zasadniczym jest pewne. – Chcemy zająć pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym i skupić się potem na fazie play-off, ale do tego jeszcze mamy sporo czasu – zapowiedział krótko Rafał Buszek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved