Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek domknie skład Resovii?

Rafał Buszek domknie skład Resovii?

fot. Aleksandra Twardowska

Resoviacy skoncentrują się w najbliższym sezonie, który rozpoczną od wyjazdowego meczu z Wartą Zawiercie, na rozgrywkach PlusLigi i Pucharze Polski. – Nie wystartujemy w tym roku w europejskich pucharach – informuje prezes Bartosz Górski. Według serwisu nowiny24.pl skład Resovii domknie Rafał Buszek.

Skład jest zamknięty. Pozostało nam jeszcze ogłoszenie ostatniego zawodnika około 10 czerwca – powiedział Nowinom Bartosz Górski, prezes zarządu Asseco Resovii. Czyli kadra rzeszowskiej drużyny na sezon 2018/19 w komplecie. Jak wynika z naszych informacji, siatkarzem, który oficjalnie zamknie skład, będzie Rafał Buszek. Zawodnik ten zdążył już pożegnać się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, w której spędził trzy ostatnie sezony.Przypomnijmy, że rzeszowski klub ogłaszał kolejno nowych graczy. Są to: reprezentanci USA – rozgrywający Kawika Shoji i środkowy David Smith; duet z Trefla Gdańsk: przyjmujący Mateusz Mika i atakujący Damian Schulz; Brazylijczyk z francuskim paszportem Rafael Redwitz; australijski libero Luke Perry; utalentowany przyjmujący z ligi uniwersyteckiej USA Nicolas Szerszeń. Resovia znów będzie na tyle mocna, by wymieniać ją w pierwszym rzędzie kandydatów do walki o medale. Przed sztabem z trenerem Andrzejem Kowalem na czele, bo to on dobierał sobie zawodników do kadry, stanie zadanie, aby ekipa z wieloma indywidualnościami szybko się zgrała i była drużyną na boisku pierwszej kategorii.

Liczba nowych zawodników – 8 – równa się z liczbą odejść. Asseco Resovia w tej kadrowej rewolucji nie jest bynajmniej rekordzistą w PlusLidze. Są od niej „lepsi”, jak Cuprum Lubin (odeszło 11 zawodników) czy Jastrzębski Węgiel (9 odeszło, 8 przyszło). Kadrowe trzęsienie boiska były także w ZAKSIE, PGE Skrze, Treflu, Warcie, GKS-ie. Wszędzie. Czy będą to dobre zmiany? Pokaże czas, zweryfikuje je boisko. Resoviacy skoncentrują się w najbliższym sezonie, który rozpoczną od wyjazdowego meczu z Wartą Zawiercie, na rozgrywkach PlusLigi i Pucharze Polski. – Nie wystartujemy w tym roku w europejskich pucharach – informuje prezes Bartosz Górski.

Więcej w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved