Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rafał Buszek: Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy

Rafał Buszek: Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Na koniec Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentacja Polski rywalizować będzie z Serbami. Jednak to, czy to biało-czerwoni wygrają krakowski turniej, nie zależy tylko od nich. – Memoriał gramy u siebie, więc wynik na pewno ma znaczenie, ale nie jest najważniejszy. Chcemy się pokazać naszej publiczności z możliwie jak najlepszej strony – przyznał Rafał Buszek.

Podopieczni Stephane’a Antigi Memoriał Wagnera rozpoczęli od przegranej z Bułgarami 2:3, by następnego dnia pokonać Belgów w czterech setach. Zawodnicy od początku zmagań powtarzali, że zmagania w Krakowie są wyłącznie etapem przygotowań do Tokio. – Na pewno pierwsze spotkanie było trochę niewiadomą, w meczu z Belgami zaprezentowaliśmy się już lepiej i liczymy, że z Serbami jeszcze się poprawimy. Wszystko na to wskazuje, bo dobrze trenujemy, solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy – nie ukrywał przyjmujący.W ostatnim dniu turnieju Polacy zmierzą się z kolejną dobrze znaną im ekipą. Tym razem podejmować będą Serbów. – Myślimy gdzieś tam o pojedynku z Serbami, ale tak naprawdę to nasza gra jest podstawą. Wszystkie odprawy i materiały wideo są tylko po to, żeby nam ułatwić grę i pozwolić na wygraną – dodał 29-latek.

Jeśli Bułgarzy wygrają za trzy punkty z Belgami, wygrają XIV edycję Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W innym przypadku triumfatorem będą Polacy. – Memoriał gramy u siebie, więc wynik na pewno ma znaczenie, ale nie jest najważniejszy. Chcemy się pokazać naszej publiczności z możliwie jak najlepszej strony. Ta ma być w Japonii. Do Tokio jedziemy oczywiście po awans – zapowiedział gracz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Biało-czerwoni mają powody do zadowolenia, bo do składu wrócił Piotr Nowakowski. Rafał Buszek przyznał, że to dobra wiadomość dla całej ekipy. – Bardzo się cieszymy, że Piotrek wrócił. Każdy w tej drużynie jest potrzebny, a wiemy, jaką formę prezentował przed urazem, dlatego każdy na niego liczy. Cieszymy się, że w meczu z Belgią zagrał i pokazał się z dobrej strony – skomentował przyjmujący.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved