Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: 3:2 to sprawiedliwy wynik

Rafał Buszek: 3:2 to sprawiedliwy wynik

ZAKSA wygrała z Jastrzębskim Węglem w 6. kolejce zmagań PlusLigi, ale był to mecz ciężki i pełen emocji. Każdy kolejny set spotkania wywoływał większe napięcie i emocje zarówno u kibiców, jak i u samych siatkarzy. – Spotkanie było pełne emocji. Mecz był bardzo wyrównany. Myślę, że dla kibiców pięciosetowe pojedynki są najfajniejsze, a szczególnie te, w których jest sporo emocji. W to spotkanie włożyliśmy wiele serca i dużo walki. Myślę, że dzięki temu udało się nam pokonać zespół z Jastrzębia – przyznał po meczu Rafał Buszek.

Pierwszego seta bez większych problemów wygrała drużyna z Opolszczyzny. Druga partia padła łupem Jastrzębskiego Węgla. Kędzierzynianie po 10-minutowej przerwie wyszli na boisko mocno zmotywowani i skoncentrowani, aby wygrać kolejnego seta i tak też się stało. Czwarta partia była bardzo emocjonująca, gdyż obie drużyny grały na przewagi, seta ostatecznie wygrała drużyna z Jastrzębia 27:25. Czego zabrakło ZAKSIE do wygrania czwartego seta, a jednocześnie meczu? – Czego zabrakło? Tak na szybko nie potrafię powiedzieć, czego nam zabrakło. Trzeba przeanalizować cały mecz i wtedy na pewno będziemy wiedzieć, dlaczego nie udało się nam wygrać czwartego seta. Patrząc na cały mecz, to myślę, że tie-break był do przewidzenia. Goście zagrali bardzo dobre spotkanie i myślę, że wynik 3:2 to sprawiedliwy wynik – powiedział Strefie Siatkówki przyjmujący ZAKSY.

Jastrzębski Węgiel całkiem dobrze spisuje się w obecnym sezonie PlusLigi, po sześciu rozegranych meczach ma na swoim koncie 4 wygrane spotkanie i zaledwie 2 przegrane mecze, w tym jeden z ZAKSĄ. Zdobył 11 punktów, co daje szóste miejsce w tabeli. Rafał Buszek przyznał, że jastrzębianie prezentują ciekawą siatkówkę. – Patrząc na tabelę, to przed spotkaniem z nami byli na trzecim miejscu. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że wyrastają na faworytów. Jedno jest pewne – grają dobrą siatkówkę i pokazali to w Kędzierzynie-Koźlu. Stawili nam opór i musieliśmy grać tie-breaka. Podsumowując, prezentują ciekawą siatkówkę – stwierdził.

W najbliższą sobotę o godzinie 20.00 ZAKSA rozegra spotkanie z beniaminkiem, GKS-em Katowice. Mimo iż mecz będzie na wyjeździe, to drużyna z Kędzierzyna-Koźla jest zdecydowanym faworytem. – Nie ma łatwych przeciwników. W każdym spotkaniu można zdobyć trzy punkty i taką zasadą się kierujemy. Także niezależnie, kto stanie po drugiej stronie siatki, my będziemy chcieli wygrać i zdobyć jak największą ilość punktów dla ZAKSY – stwierdził popularny „Buszu”.