Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Rafał Błaszczyk: Zwycięstwa są wynikiem dobrej postawy i zaangażowania

Rafał Błaszczyk: Zwycięstwa są wynikiem dobrej postawy i zaangażowania

fot. impelwroclaw.pl

Chcemy zająć miejsce w czwórce, które pozwoli nam wziąć udział w kolejnej rundzie. Jeśli tak się stanie, będziemy myśleć dalej. Ważne jest też miejsce, z którego byśmy awansowali do fazy play-off. Będąc wyżej, możemy liczyć na korzystniejszy układ – mówi Rafał Błaszczyk, szkoleniowiec grającego w Młodej Lidze Kobiet Impelu Wrocław.

4 zwycięstwa i 2 porażki. Jak ocenia pan sytuację zespołu po sześciu kolejkach?Rafał Błaszczyk: – Sytuacja naszego zespołu jest dobra. Naprawdę cieszy mnie postawa drużyny. Zwycięstwa są właśnie wynikiem dobrej postawy i zaangażowania. To jest najistotniejsze.

W meczu z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza prowadziliście 2 setami, a mimo to nie udało się wygrać. W kolejnym spotkaniu wygraliście 3:0 z BKS-em Aluprofem Bielsko-Biała. Wnioski zostały wyciągnięte?

W Dąbrowie prowadziliśmy 2:0, fakt. Graliśmy wtedy eksperymentalnym składem. Mieliśmy problemy kadrowe. Dziewczyny stanęły jednak na wysokości zadania. Potem mecz niestety się wyrównał i zakończył się ze wskazaniem na Dąbrowę. To był mecz bez naszej przysłowiowej kropki nad i. Tutaj ujawniła się stara zasada siatkarska – jeśli nie wygrywasz 3:0, przegrywasz 3:2. Jeśli chodzi o mecz z Bielskiem, to mecz może wydawać się złudny. Nie było wcale łatwo. Zespoły walczyły punkt za punkt. Prowadzenie zmieniało się z wyjątkiem pierwszej partii, gdzie szybko zyskaliśmy przewagę. Dwie kolejne partie były bardzo wyrównane. Końcówki należały jednak do nas. Wykazaliśmy determinację, mieliśmy też trochę szczęścia. W ten sposób wygraliśmy 3:0.

Waszym następnym przeciwnikiem będzie lider grupy B – Developres SkyRes V LO Rzeszów. Czego możemy się spodziewać?

– Przyjeżdża do nas zespół, który jest na pierwszym miejscu. To naprawdę dobra drużyna. Pierwsza pozycja nie jest przypadkiem. Jeśli wykażemy odpowiednią determinację, możemy coś ugrać. Wtedy będę usatysfakcjonowany.

Jakie są aspiracje drużyny w tym sezonie?

– Chcemy zająć miejsce w czwórce, które pozwoli nam wziąć udział w kolejnej rundzie. Jeśli tak się stanie, będziemy myśleć dalej. Ważne jest też miejsce, z którego byśmy awansowali do fazy play-off. Będąc wyżej, możemy liczyć na korzystniejszy układ. Zobaczymy jednak, co się wydarzy.

źródło: mlodaligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga Kobiet, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved