Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Berwald: Naszym celem będzie zwycięstwo w każdym meczu

Rafał Berwald: Naszym celem będzie zwycięstwo w każdym meczu

fot. Gwardia Wrocław

– Celem zawsze musi być zwycięstwo w każdym meczu. Postaramy się grać tak, żeby co tydzień móc dopisać sobie punkty do ligowej tabeli oraz grać siatkówkę przyjemną dla oka kibiców, żeby nasza hala we Wrześni za każdym razem wypełniała się w komplecie – powiedział Rafał Berwald, młody zawodnik APP Krispolu Września.

Za wami Memoriał Tuszyńskiego, w którym okazaliście się najlepsi. Mimo że wygrane w meczach sparingowych nie są najważniejsze, to chyba poprawiają atmosferę w zespole? Pokazują też, że wasza praca idzie w dobrym kierunku?Rafał Berwald: – Memoriał Tuszyńskiego uważam za bardzo dobry turniej w naszym wykonaniu. W dwóch meczach trener dał szansę prawie wszystkim zawodnikom na pokazanie się na boisku, więc każdy mógł po raz pierwszy zaprezentować się przed wrzesińską publicznością, która bardzo licznie zapełniła naszą halę. Oczywiście liczymy, że jeszcze wyższa forma przyjdzie w lidze, ale każde zwycięstwo odniesione w ciężkim okresie przygotowawczym pokazuje, że mamy dobry cykl treningowy i idziemy w dobrym kierunku.

W miniony weekend tylko po jednej partii oddaliście KPS-owi Siedlce oraz Gwardii Wrocław. Który z tych meczów był trudniejszy?

Zarówno w jednym, jak i w drugim meczu wyjściowe szóstki dość mocno różniły się od siebie. Z Gwardią graliśmy tydzień wcześniej w turnieju we Wrocławiu, gdzie również odnieśliśmy zwycięstwo. Mogliśmy więc spodziewać się już niektórych zagrań tego przeciwnika, natomiast drużyna KPS-u straciła jednego ze swoich przyjmujących, który doznał kontuzji w okresie przygotowawczym. Dopiero więc siedlczanie zaczynają zgrywać się ze sobą. Myślę, że gdy zaczną się rozgrywki ligowe, obie te drużyny będą bardzo mocne.

Do rozpoczęcia sezonu zostały niecałe dwa tygodnie, a wy jesteście praktycznie nowym zespołem. Udało wam się już znaleźć wspólny język na boisku? Nad czym najwięcej musicie jeszcze pracować?

Mamy jeszcze do rozegrania jeden turniej towarzyski w Sulęcinie, gdzie będziemy mieli ostatnią szansę na zgranie się, ponieważ 29 września zaczniemy sezon ligowy. Faktycznie drużyna jest praktycznie całkiem nowa, ale myślę, że każdemu z nas jednakowo zależy na jak najlepszym miejscu w ligowej tabeli, więc na boisku będziemy tworzyć bardzo zgrany zespół, bez różnicy, kto akurat w danym momencie będzie się na nim znajdował. Przed taką młodą drużyną, którą my jesteśmy, zawsze jest dużo pracy. My po prostu staramy się wyciągać z każdego pojedynczego treningu tyle, ile tylko można. A to na pewno zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

W minionym sezonie Krispol zdobył brązowy medal w I lidze. Apetyty więc na pewno wzrosły, ale drużyna została mocno odmłodzona. Jakie macie cele na ten sezon?

Celem zawsze musi być zwycięstwo w każdym meczu. Postaramy się grać tak, żeby co tydzień móc dopisać sobie punkty do ligowej tabeli oraz grać siatkówkę przyjemną dla oka kibiców, żeby nasza hala we Wrześni za każdym razem wypełniała się w komplecie.

Dla wielu z was będzie to debiutancki sezon w I lidze. Czego się po nim spodziewacie? Jak wy jako młodzi zawodnicy odnajdziecie się w I lidze, która zdaniem wielu będzie najsilniejsza w historii?

Zarówno dla mnie, jak i kilku innych zawodników będzie to faktycznie pierwszy sezon w I lidze. Osobiście staram się wynieść z każdego treningu jak najwięcej oraz podpatrywać zagrania bardziej doświadczonych kolegów z drużyny. Trener zwraca uwagę na wszystkie szczegóły oraz przekazuje nam bardzo dużo wiedzy, co motywuje nas do jeszcze cięższego treningu. Na każdy mecz będziemy wychodzić z odpowiednim nastawieniem i starać się grać do ostatniej piłki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved