Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Redwitz: Przyszedł czas na duże wyzwanie

Rafael Redwitz: Przyszedł czas na duże wyzwanie

fot. Katarzyna Antczak

– W moim wieku trzeba sobie stawiać dodatkowe wyzwania. Cieszę się, że dostałem taką szansę. Jestem w miejscu, w którym doskonale się czuję. Mamy świetny zespół, który stać jest na walkę o mistrzostwo Polski – zadeklarował doświadczony rozgrywający Asseco Resovii Rzeszów, Rafael Redwitz.

W międzysezonowej przerwie w Asseco Resovii zaszło sporo zmian kadrowych. Pojawili się w drużynie nowi siatkarze, ale kilku zawodników zdecydowało się także na powrót do Rzeszowa po dłuższej przerwie. Jednym z nich jest Rafael Redwitz, który nie ukrywa radości, że znowu będzie grał w ekipie z Podkarpacia. – W życiu każdego sportowca przychodzi ten właściwy moment na pewne zdarzenia. Teraz przyszedł czas na duże wyzwanie, jakim jest gra w Asseco Resovii. W moim wieku, a wiadomo, że jestem już bardzo doświadczonym siatkarzem, trzeba sobie stawiać dodatkowe wyzwania. Cieszę się, że dostałem taką szansę. Jestem w miejscu, w którym doskonale się czuję. Mamy świetny zespół, który stać jest na walkę o mistrzostwo Polski. Dla mnie to wspaniała sprawa, że mogłem wrócić do Asseco Resovii i zrobię wszystko, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu najwyższych celów – powiedział Rafael Redwitz, który przez ostatnie sezony grał w lidze francuskiej.Doświadczony rozgrywający nie ma wrażenia, że jego powrót do Rzeszowa nastąpił zbyt późno. – Nigdy nie jest za późno na tego typu wydarzenia i jestem przede wszystkim bardzo szczęśliwy, że dostałem taką możliwość. Dla mnie nie ma teraz żadnego znaczenia to, co wydarzyło się w przeszłości. Skupiam się na przyszłości. Cieszę się tą chwilą i koncentruję się na tym, co powinienem zrobić, żeby być jak najbardziej przydatny zespołowi – dodał nowy zawodnik ekipy z Podkarpacia.

Za podopiecznymi Andrzeja Kowala bardzo nieudany sezon, najgorszy od 12 lat, wiec w nadchodzących rozgrywkach chcą zrehabilitować się za ostatnie wyniki i wrócić do krajowej czołówki. – Wiem, że zarówno dla włodarzy klubu, jak i wszystkich kibiców drużyny, to był trudny okres. Mam jeszcze większą determinację żeby pomóc zespołowi w odbudowaniu się i w powrocie do gry o najwyższe cele. Mamy bardzo wyrównaną kadrę złożoną z 15 graczy. Każdy z zawodników potrafi grać na wysokim poziomie i ma możliwości, żeby dać dużo zespołowi. Ja również chcę dać z siebie jak najwięcej, żeby pomóc. Chciałbym, by nasza drużyna grała znów o tytuł mistrza Polski. Po to tutaj przyjechałem – odważnie zadeklarował Redwitz, według którego duża rotacja co roku w składzie zespołu z Rzeszowa nie powinna stanowić wielkiego problemu. – Zmiany są naturalne zwłaszcza wtedy, gdy drużyna nie osiąga zakładanych celów i nie zdobywa tytułów. To jest rywalizacja sportowa i jeśli jakieś rozwiązanie się nie sprawdza, to zmiany kadrowe są oczywiste. Myślę, że klub zrobił wszystko, żeby zbudować mocny zespół i nie ma potrzeby wracać do tego, co się wydarzyło w przeszłości. Liczy się to, co przed nami i jestem przekonany, że stać nas na wiele – dodał siatkarz Asseco Resovii.

Ten doświadczony rozgrywający nie będzie miał łatwego zadania, bowiem o miejsce w podstawowej szóstce podkarpackiej ekipy będzie rywalizował z Kawiką Shoji. – Słyszałem o nim wiele pozytywnych opinii. To mądry i sprytny rozgrywający. Znam jego charakterystykę gry i cieszę się, że będziemy mieli okazję współpracować. Myślę, że będziemy się wzajemnie uzupełniać i wspierać na boisku. To, że będę rywalizował z Kawiką o grę w pierwszej szóstce, będzie pozytywne dla zespołu. Nawet jeśli Andrzej będzie bardziej stawiał na Kawikę, to wiem, że będę mógł w inny sposób pomóc drużynie – zakończył Rafael Redwitz.

źródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved