Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Rafael Redwitz odchodzi z Asseco Resovii Rzeszów

fot. Klaudia Piwowarczyk

Rafael Redwitz nie jest już zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. Władze podkarpackiego klubu poinformowały, że w środę 12 grudnia 2018 roku za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z francuskim zawodnikiem. Redwitz w tym sezonie reprezentował barwy Resovii po raz drugi. Wcześniej w jej szeregach występował w latach 2009-2010.

Rafael Redwitz do Asseco Resovii powrócił przed obecnym sezonem i ponownie rozkochał w sobie rzeszowskich kibiców. Okres przygotowawczy, który francuski zawodnik przepracował wspólnie z drużyną, zapewnił mu miejsce w podstawowym składzie na początku rozgrywek. W ostatnich meczach siatkarz stracił miejsce w wyjściowej szóstce na rzecz dobrze spisującego się Kawiki Shojiego. Wobec kontuzji Mateusza Masłowskiego i problemów z limitami klub podjął decyzję o szukaniu alternatywnego rozwiązania i pomocy drużynie. Po licznych rozmowach ze sztabem szkoleniowym i samym zawodnikiem podjęto decyzję o rozwiązaniu kontraktu za porozumieniem stron.– Niestety stanęliśmy przed trudnym wyborem i chcąc pomóc naszemu zespołowi, musieliśmy podjąć decyzję o rozwiązaniu umowy z Rafą. Wiemy, ile znaczył dla naszego zespołu i kibiców, był dobrym duchem drużyny. Jego postawa i zaangażowanie podczas treningów i meczów mogą być przykładem dla młodych zawodnikiem. Niestety kontuzja Mateusza Masłowskiego zawęziła nam możliwość zmian ze względu na limity obcokrajowców. Przyjście Łukasza Kozuba da trenerowi szansę na dokonywanie większej ilości zmian i rotowanie zawodnikami w trakcie meczów. Jednego z ulubieńców rzeszowskiej publiczności zastępujemy naszym wychowankiem i mamy nadzieję, że przyniesie nam to zwycięstwa w kolejnych spotkaniach. Bardzo podziękuję Rafie za wszystko, co zrobił dla naszej drużyny i całego klubu – powiedział Krzysztof Ignaczak, prezes zarządu Asseco Resovii.

Rafael Redwitz wraca do Francji do rodziny, w chwili obecnej nie zdecydował się na kontynuowanie kariery w innym zespole.

Moim faworytem do mistrzostwa Polski w tym sezonie są:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved