Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafael Araujo: Wykonaliśmy kawał dobrej roboty

Rafael Araujo: Wykonaliśmy kawał dobrej roboty

fot. Wojciech Rejdych

ONICO Warszawa w czterech setach wygrało w Rzeszowie. – Każdy z nas zaprezentował bardzo dobrą formę, z czego bardzo się cieszę. Te trzy punkty są cenne nie tylko ze względu na miejsce w tabeli PlusLigi, lecz także jako motywacja dla całej drużyny. Takie zwycięstwa bardzo pomagają w budowaniu pewności siebie – powiedział po spotkaniu Rafael Araujo.

Siatkarze ONICO Warszawa zagrali bardzo zdecydowanie na Podpromiu, dzięki czemu wywieźli z Rzeszowa komplet punktów. – To był naprawdę znakomity mecz. Każdy z nas zaprezentował bardzo dobrą formę, z czego bardzo się cieszę. Te trzy punkty są cenne nie tylko ze względu na miejsce w tabeli PlusLigi, lecz także jako motywacja dla całej drużyny. Takie zwycięstwa bardzo pomagają w budowaniu pewności siebie. Od kilku tygodni pracujemy bardzo, bardzo ciężko i teraz wreszcie przychodzą efekty – stwierdził Rafael Araujo. – Mecze w hali Podpromie zawsze są bardzo trudne. Kibice tworzą wyjątkowo głośną atmosferę, na szczęście my dzisiaj potrafiliśmy kontrolować spotkanie niemal od początku do końca. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty i wracamy do Warszawy z trzema, bardzo ważnymi punktami – dodał atakujący.Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Rafaela Araujo, jednak zawodnik podkreślił, że zwycięstwo nad Asseco Resovią to zasługa całej drużyny. – Bardzo cieszę się ze statuetki MVP. Uważam jednak, że dzisiaj każdy z nas zasłużył na taką statuetkę i gdybym mógł się nią podzielić, to zrobiłbym to ze wszystkimi kolegami z drużyny, bo każdy z nas miał dzisiaj ogromny wkład w to zwycięstwo – przyznał.

Zadowolenia nie ukrywał również szkoleniowiec stołecznej drużyny, jednak znalazł on element, który musi ulec poprawie przed kolejnymi pojedynkami. – Graliśmy bardzo dobrze. Trochę w obronie mogło być lepiej, jednak była koncentracja, agresja. Super – powiedział po spotkaniu Stephane Antiga. – Przyjmowaliśmy lepiej. Dużo pracowaliśmy nad tym elementem na treningu i było widać pewność siebie i jakość, dokładność. Teraz następny krok to obrona – dodał.

PlusLiga nie zwalnia, po kolejce w środę następne mecze już w weekend. Warszawianie w kolejnym spotkaniu we własnej hali podejmować będą Aluron Virtu Wartę Zawiercie. Będzie to pierwszy wyjazdowy pojedynek zawiercian, którzy do tej pory zdobywali punkty po tie-breakach. – Nie będzie łatwo. W niedzielę na Torwarze musimy zagrać bardzo dobrze, bo Warta Zawiercie jest w formie, co pokazała – zaznaczył Antiga.

źródło: inf. własna, onicowarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved