Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Radostin Stojczew trenerem Blue Volley Verona

Radostin Stojczew trenerem Blue Volley Verona

fot. Katarzyna Antczak

Blu Volley Verona poinformowała, że trenerem drużyny na kolejne trzy sezony został Radostin Stojczew. Bułgar, mający za sobą krótki epizod w PlusLidze w roli dyrektora sportowego Stoczni Szczecin, podpisał kontrakt na trzy lata.

W międzysezonowej przerwie jest spory ruch na ławkach trenerskich nie tylko w klubach PlusLigi, ale też w zagranicznych rozgrywkach. Roszady dotknęły również drużyny z włoskiej Serie A. Blu Volley Verona poinformował, że przez kolejne trzy sezony za wyniki klubu odpowiedzialny będzie Radostin Stojczew, który największe sukcesy święcił prowadząc Itas Trentino.Bułgarski szkoleniowiec do Serie A przeniósł się w 2007 roku i już w pierwszym roku pracy z Itasem sięgnął po mistrzostwo kraju. W kolejnych latach odnosił kolejne sukcesy, nie tylko wygrywał rozgrywki Serie A, ale również zdobywał Puchar Włoch, a ekipa z Trydentu była także hegemonem w Lidze Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata. Stojczew odnosił także sukcesy w ligach rosyjskiej oraz tureckiej, prowadząc odpowiednio Dinamo Moskwa i Halkbank Ankara.

W poprzednim sezonie przeniósł się do Stoczni Szczecin, zostając dyrektorem sportowym. Jednak jego przygoda z polską siatkówką nie trwała zbyt długo, bowiem na skutek problemów finansowych szczeciński klub wycofał się z rozgrywek w trakcie trwania rundy zasadniczej.

Bułgar postanowił poszukać nowych wyzwań, a od najbliższego sezonu będzie pracował w Veronie, z którą podpisał trzyletni kontrakt. Przypomnijmy, że w minionym sezonie drużyna z Verony zakończyła rozgrywki na fazie ćwierćfinałowej, w której musiała uznać wyższość Cucine Lubecivitanova.

źródło: bluvolleyverona.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved