Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stojczew rozmawiał z PZPS-em, ma też propozycję z Iranu

Stojczew rozmawiał z PZPS-em, ma też propozycję z Iranu

fot. Katarzyna Antczak

Radostin Stojczew po powrocie do kraju z rozmów z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej udzielił wywiadu bułgarskim mediom. – Gdy zapytano mnie, czy byłbym zainteresowany prowadzeniem Polaków, odpowiedziałem twierdząco – powiedział kandydat na selekcjonera reprezentacji biało-czerwonych. Teraz okazuje się również, że Bułgarem poważnie zainteresowani są Irańczycy.

Po tym, jak PZPS zrezygnował z rozmów z Marcelo Mendezem, w wyścigu o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski pozostało trzech kandydatów: Radostin Stojczew, Ferdinando de Giorgi i Mauro Berruto. Z dwoma pierwszymi włodarze federacji już rozmawiali, natomiast z byłym trenerem włoskiej kadry zobaczą się jeszcze w pierwszym tygodniu grudnia.Tymczasem Stojczew tuż po powrocie do kraju i rozmowach z PZPS-em udzielił wywiadu bułgarskiej telewizji. – Polski Związek Piłki Siatkowej wkrótce podejmie decyzję i złoży ofertę jednemu z trzech kandydatów. Na rozszerzonej liście trenerów znalazło się wiele znanych nazwisk, wszyscy to dobrzy specjaliści – przyznał były trener Volley Trentino. – Gdy zapytano mnie, czy byłbym zainteresowany prowadzeniem polskich siatkarzy, odpowiedziałem twierdząco. Ważne jest jednak określenie celów, a także z jakich siatkarzy będzie składał się zespół – dodał.

Stojczew, który w przeszłości był selekcjonerem Bułgarii, odniósł się do powrotu na ławkę trenerską rodzimej drużyny narodowej. – Dla mnie praca z Polską to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność, ale to co innego niż prowadzenie reprezentacji swojego kraju – zakończył.

Nowego trenera poszukuje również Iran. Po zwolnieniu Raula Lozano kandydatów jest dwóch, a jednym z nich jest Stojczew. Prezydent Irańskiej Federacji Siatkówki, Mohammad Davarzani, studzi emocje, zdając sobie sprawę, że o Bułgara będzie bardzo trudno.

– Cały czas negocjujemy z Andreą Anastasim i Radostinem Stojczewem. Jeśli chodzi o Stojczewa, to wiem, że ma on ofertę z Polski i jest głównym faworytem do objęcia tej europejskiej reprezentacji. W najbliższych dniach wszystko będzie jasne – powiedział Davarzani.

Nazwisko nowego trenera biało-czerwonych poznamy do 20 grudnia bieżącego roku.

Kto zostanie trenerem polskich siatkarzy?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: sport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved