Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Radosław Wodziński: Spróbujemy wykorzystać słabe punkty Japonii

Radosław Wodziński: Spróbujemy wykorzystać słabe punkty Japonii

fot. fivb-org

Reprezentacja Polski kobiet po turnieju w Chinach przeniosła się do Korei, gdzie rywalizować będzie o kolejne punkty w ramach Siatkarskiej Ligi Narodów. Pierwszym przeciwnikiem będą reprezentantki Japonii. – Z Japonią będziemy teraz rywalizować o bezpośredni awans do Final Six. Jest to na pewno bardzo mocny zespół, ale dzięki zawodom w Montreux całkiem nieźle go rozpracowaliśmy – przyznał analityk reprezentacji polskich siatkarek Radosław Wodziński.

Siatkarki reprezentacji Polski w tegorocznej Siatkarskiej Lidze Narodów mają do tej pory na swoim koncie 21 punktów, na co złożyło się 7 zwycięstw i 5 porażek. We wtorkowy poranek zmierzą się z Japonią. Zawodniczki z Azji zajmują o jedną pozycję w tabeli wyżej, wyprzedzają biało-czerwone lepszym stosunkiem małych punktów. – Z Japonią będziemy teraz rywalizować o bezpośredni awans do Final Six. Jest to na pewno bardzo mocny zespół, ale dzięki zawodom w Montreux całkiem nieźle go rozpracowaliśmy. Jesteśmy już z dziewczynami po dwóch odprawach wideo, także przygotowanie taktyczne oceniam jako bardzo dobre. Na pewno Japonki bardzo dużo „mieszają” w kontekście skrzydłowych i będziemy musieli połapać się w tym już na początku spotkania – podkreślił Radosław Wodziński.Na co nastawiają się podopieczne Jacka Nawrockiego? – Mamy przygotowane różne warianty gry Japonek, zarówno z rozgrywającą, która przebywa na obecnym zgrupowaniu, ale również inne. Zobaczymy, w jakim ustawieniu wyjdą i będziemy reagować na to na bieżąco w trakcie meczu – dodał analityk reprezentacji Polski.

Zespoły z Azji słyną z dobrej gry w obronie, w jaki sposób Polki będą się chciały sprzeciwić Japonkom? – Nie możemy się na pewno zirytować ich powtarzalnością, opieraniem piłki o blok, graniem tendencyjnym i powtarzaniem akcji. Japonki świetnie bronią, ale są sytuacje, w których możemy je „pogonić”, takie jak na przykład kiwki. Spróbujemy wykorzystać wszystkie słabe punkty Japonii, ale nie będę ich teraz zdradzał – zakończył Radosław Wodziński.

W turnieju w Korei Polki zagrają również z Koreankami i Dominikankami.

* Cała rozmowa Adriana Brzozowskiego dostępna na stronie Polsatu Sport

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved